مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان گفت: در سال گذشته شاهد رشد خوبی در زمینه جمع‌آوری کمک‌های مردمی با روش‌های نوین بودیم به‌نحوی‌که میزان مشارکت مردمی با این روش‌ها در ۱۰ ماهه سال ۹۶ نسبت به کل سال ۹۵ بیش از ۷۰۰ درصد رشد داشت.
کد خبر: ۴۸۷۶۱۷
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۸ 09 April 2018
به گزارش تابناک : حمیدرضا شیران با اشاره به هدف‌گذاری این نهاد برای جذب الکترونیکی 80 درصد از مشارکت‌های مردمی تا پایان برنامه ششم توسعه اظهار داشت: در همین راستا تا انتهای سال جاری 50 درصد از فرآیند تخلیه صندوق‌های صدقات خانگی به‌صورت غیرحضوری و بدون مراجعه کارکنان تخلیه‌گر انجام خواهد شد و گسترش و ترویج روش‌های نوین و الکترونیکی جمع‌آوری کمک‌های مردم نیکوکار اصفهان، یکی از مهم‌ترین اولویت‌های این نهاد در حوزه مشارکت‌های مردمی است.

وی روند پیشرفت کار در این حوزه را مطلوب ارزیابی کرد و افزود: در سال گذشته شاهد رشد خوبی درزمینهٔ جمع‌آوری کمک‌های مردمی با روش‌های نوین بودیم به‌نحوی‌که میزان مشارکت مردمی با این روش‌ها در 10 ‌ماهه سال 96 نسبت به کل سال 95 بیش از 700 درصد رشد داشت.

مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان میزان کمک‌های مردمی با روش‌های نوین در سال 95 را کمی بیشتر از 250 میلیون ریال اعلام کرد و گفت: در 10 ماهه سال 96 این مبلغ به یک میلیارد و 762 میلیون ریال رسید.

وی با بیان اینکه پرداخت آسان، امن و کم‌هزینه از مهم‌ترین جذابیت‌های این روش‌ها برای مردم است، بیان کرد: درزمینه جمع‌آوری و تخصیص مبالغ اهدایی به نیازمندان هم روش‌های نوین سبب کاهش هزینه‌های جمع‌آوری و ایمن‌سازی صندوق‌های صدقه خواهند شد.

شیران افزود: هم‌اکنون 500 هزار صندوق صدقه در منازل مسکونی، مراکز صنعتی و تجاری، اماکن عمومی و معابر توزیع و جانمایی شده است که پشتیبانی، نظارت و جمع‌آوری کمک‌های مردمی توسط آن‌ها نیاز به نیروی انسانی دارد. درصورتی‌که با گسترش روش‌های نوین سهم زیادی از هزینه‌های سنتی جمع‌آوری کمک‌ها کاهش می‌یابد.

وی تلفن همراه و اینترنت را مهم‌ترین بسترهای ایجاد روش‌های نوین دانست و گفت: کد پرداخت آنی #031*8877*، نرم‌افزارهای پرداخت در بستر تلفن همراه، درگاه پرداخت اینترنتی کمیته امداد برای کمک‌های عام و کمک‌های خاص و شماره پیامک 8877 در حال حاضر از مهم‌ترین روش‌های الکترونیکی در دسترس نیکوکاران اصفهانی است.
منبع : تسنیم 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار