رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان:
درآمد مالیاتی در نظر گرفته شده برای این استان در سال گذشته 53 هزار میلیارد تومان بود که از این میزان اعتبار فقط 45 هزار میلیارد تومان محقق شد.
کد خبر: ۴۸۷۵۹۶
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۰ 09 April 2018
به گزارش تابناک اصفهان٬ رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان گفت: درآمد مالیاتی در نظر گرفته شده برای این استان در سال گذشته 53 هزار میلیارد تومان بود که از این میزان اعتبار فقط 45 هزار میلیارد تومان محقق شد.

نعمت الله اکبری '، افزود: در سال پیش رو نیز سهم درآمد مالیاتی مورد نظر برای این استان 58 هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

وی اضافه کرد: البته استان اصفهان ظرفیت لازم برای تحقق این میزان از درآمد مالیاتی را دارد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان ادامه داد: یکی از حوزه هایی که در استان کتمان مالیاتی زیادی دارد، صنوف است که امسال برای پرداخت مالیات این حوزه برنامه های لازم در نظر گرفته شده است.

وی گفت: اگر درآمد مالیاتی محقق نشود، درآمد شهرداری نیز تامین نمی شود.

اکبری افزود: بهترین منبع مالی که برای شهرداری می تواند درآمد زا باشد استفاده از مالیات بر ارزش افزوده و جرائم راهنمایی و رانندگی است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان اضافه کرد: البته جرائم رانندگی به حساب خزانه واریز می شود و بتازگی به حساب استان باز نمی گردد که باید پیگیری شود.

وی تاکید کرد: مطالعه تبصره های قوانین بودجه توسط مدیریت شهرداری و شورای شهر و اشراف بر آن، امکان تامین حداکثری بودجه و هزینه ها را برای این نهاد میسر می کند.

اکبری با اشاره به اینکه تبصره پنج قانون بودجه سال گذشته شرایط خیلی خوبی را برای تامین مالی شهرداری ها فراهم آورد، اضافه کرد: شهرداری اصفهان نیز با دریافت 500 میلیارد تومان اسناد خزانه برای خط دو قطار شهری توانست از این تبصره بهره مند شود. 

اکبری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بودجه سال 96 استان اصفهان، گفت: دولت بودجه جاری سال گذشته را 110 درصد تخصیص داد و توانستیم با 10 درصد اضافه، بدهی های باقی مانده از سال 93 تا 96 را پرداخت کنیم.

وی تصریح : هیچ بدهی بابت پرداخت پاداش بازنشستگان نداریم.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار