از گلستان های کاشان
امسال افزون بر ۹۵۰۰ تن گل محمدی از سطح ۲۵۰۰ هکتار زمین های زیر کشت این محصول برداشت شود.
کد خبر: ۴۸۷۵۰۵
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۰ 09 April 2018
به گزارش تابناک اصفهان،  معاون استاندار و فرماندار ویژه کاشان   روز چهارشنبه در آئین آغاز گل چینی و گلابیگری این شهرستان پیش بینی کرد امسال افزون بر ۹۵۰۰ تن گل محمدی از سطح ۲۵۰۰ هکتار زمین های زیر کشت این محصول برداشت شود.

حمیدرضا مومنیانبا بیان اینکه کاشان بیشترین میانگین تولید گل محمدی در کشور را دارد افزود: از این میزان برداشت گل محمدی، سالانه حدود ۱۵ هزار تن گلاب مرغوب در ۱۶۰۰ کارگاه سنتی، ۲۸ واحد صنعتی و ۱۲واحد نیمه صنعتی تولید می شود.

معاون استاندار اصفهان خاطرنشان کرد: پیش بینی می شود از این میزان گل حدود ۲۲۰۰ کیلو اسانس طبیعی به ارزش تقریبی هر کیلو ۲۰ میلیون تومان استحصال شود.

فرماندار همچنین ۸۰ هزار نفر روز اشتغال در موسم گل چینی و گلابگیری در شهرستان کاشان را یادآور شد و گفت: زندگی ۲۸۰۰ خانوار به کشت، تولید و برداشت گل محمدی وابسته است و این صنعت حدود شش هزار شغل پایدار و ثابت ایجاد کرده است.

وی توسعه کشت های کم آب بر را از مصداق های اقتصاد مقاومتی بیان کرد و یادآور شد: توسعه دشت های گل محمدی با کمترین سرمایه گذاری از ارزش افزوده بالایی برخوردار است.

مومنیان هم چنین کیفیت و مرغوبیت گل محمدی و فرآورده های آن در شهرستان کاشان را دارای شهرت جهانی دانست و تصریح کرد: این مهم موجب رونق صنعت گردشگری به خصوص ورود گردشگران خارجی به کاشان در فصل بهار و ایام گلابگیری شده است.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار