از 25 ماه جاری تا 15 فروردین آینده
رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان اصفهان از برپایی 30 ایستگاه سلامت و امنیت در جاده های این استان در ایام نوروز خبر داد.
کد خبر: ۴۸۷۱۸۹
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۰ 14 March 2018
به گزارش تابناک اصفهان سرهنگ ' حسین پورقیصری ' افزود: این ایستگاه ها در ورودی شهرهای استان اصفهان از 25 ماه جاری تا 15 فروردین آینده برپا می شود. 

وی اضافه کرد: ایستگاههای سلامت و امنیت در جاده ها با فراهم نمودن زمینه استراحت کوتاه رانندگان تاثیر بسزایی در جلوگیری از بروز سوانح رانندگی و تصادف های ناشی از خواب آلودگی در جاده ها دارند. 

او اظهارکرد: این ایستگاه ها با همکاری اداره کل راه و شهرسازی، شرکت های امداد خودرو، اورژانس و پلیس راهنمایی و رانندگی استان اصفهان راه اندازی می شوند. 

رییس پلیس راه استان اصفهان بابیان اینکه بیشتر تصادفات و سوانح رانندگی در جاده های این استان به دلیل خستگی ناشی از رانندگی طولانی اتفاق افتاده است، تصریح کرد: توقف کوتاه رانندگان در ایستگاه ایمنی و سلامت، منجر به کاهش خستگی و افزایش هوشیاری رانندگان برای ادامه رانندگی می شود. 

سرهنگ پورقیصری یادآور شد: در این ایستگاه ها، صنایع دستی، غذاهای محلی و نمایشگاه های فرهنگی نیز ایجاد می شود تا رانندگان و مسافران در مدت کوتاه استراحت خود با ظرفیت های گردشگری، تاریخی و صنایع دستی هر منطقه آشنا شوند. 

وی با اشاره به دیگر اقدامات پلیس راه استان اصفهان برای کاهش تصادفات در جاده های این استان گفت: تمامی جاده های استان اصفهان مجهز به دوربین هستند و با نظارت و پایش تصویری وضعیت راه ها و حوادث ترافیکی نیز کنترل می شود. 

در تعطیلات نوروز امسال، 15 میلیون دستگاه خودرو از جاده ها استان اصفهان گذر کردند. 

استان اصفهان حدود 25 هزار کیلومتر راه و 400 کیلومتر آزاد راه و بیش از 700 کیلومتر بزرگراه و پنج هزار و 700 کیلومتر راه روستایی دارد. 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار