صعود تیم فوتبال ذوب‌آهن به دور بعد رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا، با شکست سنگین این تیم مقابل الوحده امارات در هاله‌ای از ابهام قرار گرفت.
کد خبر: ۴۸۷۱۵۱
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۰ 13 March 2018
به گزارش تابناک : دور برگشت از رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا از عصر دیروز آغاز شد که در یکی از این رقابت‌ها ذوب‌آهن اصفهان مقابل الوحده امارات با نتیجه 3 بر صفر شکست خورد.

تیم فوتبال ذوب‌آهن اصفهان روز گذشته در دیدار مقابل الوحده امارات، در حالی که می‌توانست با کسب نتیجه صعودش را به مرحله بعد قطعی کند، شکست سنگینی را پذیرا شد تا سرنوشت این تیم به بازی آینده آنها در برابر الدحیل بکشد.

سبزپوشان اصفهانی در حالی که بازی رفت مقابل این تیم را با یک پیروزی شیرین پشت‌سر گذاشته بودند، در این دیدار اسیر اشتباهات مرگبار و مکرر خط دفاعی خود شده و 3 امتیاز حساس را از دست دادند.

شاگردان قلعه‌نویی در این بازی برعکس دیدار هفته گذشته نتوانستند نمایش خوبی را از خود ارائه دهند. اشتباهات فردی و تیمی بازیکنان به ویژه مدافعان ذوب‌آهن نشان از نداشتن تمرکز کافی روحی و روانی این تیم بود. ذوب‌آهن از نظر سیستم و سبک بازی در این دیدار کاملا آشفته بوده و نظم تیمی این تیم از بین رفته بود.

نمایش الوحده نشان داد که اماراتی‌ها آنالیز دقیقی از سبک بازی ذوب داشته و بازیکنان این تیم توانستند با پرسینگ و فشار شدید بر روی خط دفاعی ذوب‌آهن، مدافعان این تیم را مجبور به اشتباهات مرگبار کرده و به اهداف خود دست یابند.

در بازی دیروز الوحده و ذوب‌آهن، تنها مدافعان این تیم نبودند که ضعیف ظاهر شدند. هافبک‌ها و مهاجمان نیز نتوانستند عملکرد مثبتی داشته و موقعیت‌هایی که برایشان فراهم می‌شد را به راحتی از دست می‌دادند‌. تنها بازیکنی که عملکرد مثبتی در ترکیب ذوب‌‌آهن داشت، رشید مظاهری دروازبان این تیم بود.

اگر واکنش‌های خوب مظاهری و آمادگی بالای دروازه‌بان ملی‌پوش ذوب آهن نبود، شاید شکست این تیم سنگین‌تر نیز می‌شد. شاید یکی از دلایل شکست سنگین سبزپوشان اصفهانی، دست‌کم گرفتن الوحده بود.

الوحده قبل از این بازی، هیچ امتیازی نداشت و برای صعود به دور بعد از شانس بسیار کمی برخوردار بود، از طرفی شاگردان قلعه‌نویی که در بازی رفت توانسته بودند با یک بازی منطقی تیم اماراتی را شکست دهند، به نوعی خود را از پیش‌برنده حساب می‌کردند و همین عامل سبب شد تمرکز روانی کافی برای این دیدار نداشته باشند.

نیمه نخست این بازی با حمله خطرناک الوحده شروع شد. اماراتی‌ها در دقیقه 2 بازی روی یک ارسال خطرناک دروازه ذوب‌آهن را به شدت تهدید کردند که در‌نهایت با واکنش خوب مظاهری خطر دفع شد.

بعد از این شروع طوفانی بازیکنان الوحده چند موقعیت دیگر نیز ایجاد کرده و حتی با مظاهری تک‌به‌تک شدند، که همگی با واکنش‌های به موقع دروازه‌بان ذوب‌آهن از دست رفت.

شاگردان قلعه‌نویی در نیمه نخست با وجود فشار تیم الوحده توانستند موقعیت‌های خطرناکی را روی دروازه الوحده خلق کنند اما بی‌دقتی مهاجمان این تیم مانع از گل شدن این موقعیت‌ها شد.

بازیکنان الوحده با وجود فشار شدیدی که روی دروازه ذوب‌آهن ایجاد کرده و موقعیت‌های زیادی که به دست می‌آوردند در 45 دقیقه قانونی بازی نتوانستند کاری از پیش‌برده و سد مظاهری مانع از گلزنی آنان بود، اما در‌نهایت در نخستین دقیقه از وقت‌های اضافه نیمه ‌نخست، روی خطای بچگانه مدافعان ذوب‌آهن، الوحده توانست گل نخست را به ثمر برساند.

در دقیقه 45+1 نیمه نخست، بازیکنان الوحده صاحب یک ضربه کاشته شدند که ارسال این ضربه در‌نهایت به جوجاک رسیده و این بازیکن با استفاده از جای‌گیری اشتباه مدافعان ذوب‌آهن گل نخست بازی را به ثمر رساند.

یک دقیقه بعد از گل نخست، ذوب‌آهنی‌ها می‌توانستند بازی را به تساوی بکشانند اما ضربه سر استنلی روی خط دروازه به وسیله گلر الوحده مهار شد تا در‌نهایت نیمه نخست با همان نتیجه به پایان برسد.

با شروع نیمه دوم، سبزپوشان که به دنبال جبران گل خورده و برگرداندن نتیجه بودند، تلاش می‌کردند به دروازه الوحده نزدیک شده و موقعیت‌هایی را نیز خلق کردند که بدون فایده از دست رفت. بعد از گذشت 10 دقیقه‌، این بازیکنان الوحده بودند که نبض بازی را در دست گرفته و به سمت دروازه ذوب‌آهن حمله کردند.

در دقیقه 57 بازی، باز هم غفلت مدافعان ذوب‌آهن کار دست این تیم داده و مراد باتنا در محوطه جریمه صاحب توپ شده و با یک شوت دقیق، دروازه مظاهری را باز کرد.

شاگردان قلعه‌نویی بعد از دریافت گل دوم، تلاش زیادی برای جبران نتیجه داشتند و حملات سراسیمه‌ای را نیز ترتیب دادند اما در‌نهایت کار چندان زیادی از پیش نبرده و نتوانستند موقعیت خطرناکی خلق کنند.

از آن سو بازیکنان الوحده که با آرامش بیشتری کار می‌کردند، به همان 2 گل قانع نشده و به حملات خود ادامه دادند و در‌نهایت با زدن گل سوم، کار ذوب‌آهن را تمام کردند.

در دقیقه 65 بازی، کلکسیون اشتباهات مدافعان ذوب آهن کامل شده و مراد بانتا با یک پاس در‌عرض محمد الکباری را صاحب موقعیت کرده و این بازیکن بدون هیچ مزاحمتی دروازه ذوب‌آهن را باز کرد.

بعد از دریافت گل سوم تیم ذوب‌آهن که شیرازه‌اش به طور کامل از هم پاشیده شده بود، نتوانست موقعیت ویژه‌ای خلق کند و همچنان تحت فشار بازیکنان الوحده باقی ماند. اماراتی‌ها بعد از گل سوم نیز به حملات مرگبار خود ادامه داده و موقعیت‌های زیادی را به دست آوردند اما واکنش‌های عالی مظاهری مانع از دریافت گل چهارم شده و در‌نهایت بازی با نتیجه 3 بر صفر به نفع الوحده خاتمه یافت.

منبع : تسنیم 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار