بانکها کارشکنی نکنند
استاندار با انتقاد از عملکرد بانکها برای حمایت ازطرح های اشتغالزایی گفت : دولت با کسب اجازه از رهبر انقلاب پولی از صندوق توسعه ملی در اختیار بانکها قرار داد که بانکها نباید در این راه کارشکنی کنند.
کد خبر: ۴۸۷۰۶۷
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۲ 10 March 2018

به گزارش تابناک اصفهان، استاندار اصفهان در نشست بررسی قانون حمایت از اشتغال روستایی ومناطق محروم استان رفاه واشتغال روستاییان را یک اولویت دانست و گفت: جمعیت روستاییان است استان ۶۱۰ هزارنفراست که شرایط خشکسالی جمعیت روستایی را نسبت به میانگین کشوری کاهش داده ا ست
 
محسن مهرعلیزاده با اشاره به اینکه تسهیلات اختصاص یافته  باید در جهت اشتغال پایدارمصرف شود افزود:  توسعه مناطق محروم و روستایی وابستگی به تولید شغل پایداردارد.
 
وی سهم استان اصفهان  از محل این تسهیلات برای طرح های اشتغال زایی روستایی و مناطق محروم ۳۶۷میلیارد تومان بیان کرد
 
مهرعلیزاده با اشاره به خشکسالی و بحران اقتصاد کشاورزان گفت: دراین طرح ها به دنبال صنایع تبدیلی باشیم که کمترین اتکا را به آب دارند.
 
 استاندار با انتقاد از عملکردبانکها برای حمایت ازطرح های اشتغالزایی افزود : دولت با کسب اجازه از رهبر انقلاب پولی از صندوق توسعه ملی در اختیار بانکها قرار داد که بانکها نباید در این راه کارشکنی کنند.
 
وی گفت: دولت از ۶تا۱۶اسفند یک مصوبه برای احیا کشاورزی و مدیریت مصرف آب تصویب کرد که طبق این مصوبه کارگروه ملی سازگاری با کم آبی تشکیل شده و ابعاد مختلف بحران کم آبی را مدیریت می کند.
 
مهرعلیزاده افزود:دراولین نشست این کارگروه در۱۳اسفند طرح جامع استان اصفهان  تصویب و به هیات وزیران ارائه و اعلام شد که صنایعی که از آب زیاد در استان بهره میبرند به کمک احیا کشاورزی آمده  و درطرح های مختلف برای ایجاد شغل جدید کمک می کنند.
 
وی با بیان اینکه طبق این مصوبه چندصد میلیاردتومان اعتبار در اختیار استان قرارمی گیرد گفت: این پول برای کمک کشاورزی و رونق زندگی کشاورزان و تولید اشتغال پایدار هزینه میشود

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار