جبران خسارت های وارده شده به محیط زیست آسان نیست
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اصفهان گفت: جبران خسارت های وارده به محیط زیست به سادگی و آسانی ممکن نیست و همه باید نسبت به داشتن محیط سالم دغدغه مند باشند.
کد خبر: ۴۸۶۵۷۶
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۰ 14 February 2018
به گزارش تابناک اصفهان، سیدرحمان دانیالی هنگام معرفی سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تیران و کرون در غرب اصفهان افزود: آلودگی هوا، تخریب ، شکار حیوانات، نابودی زیست گاه های جانوران و برداشت غیرمجاز علوفه از مهمترین تهدیدهای زیست محیطی استان اصفهان که جبران آن به سادگی ممکن نیست.

وی تاکید کرد: تمام اقشار مردم باید محیط زیست را متعلق به خود دانسته و مانع از تخریب و صدمه به آن شوند.

وی بیان کرد: نگاهداری محیط زیست از عهده یک سازمان و نهاد اداری و خدماتی خارج است و باید مردم و سایر بخش های اداری دراین خصوص با سازمان محیط زیست همکاری کنند و نباید کسب منفعت به قیمت صدمه به موضوعات زیست محیطی باشد.

وی اضافه کرد: سازمان های مردم نهاد مشارکت خوبی با محیط زیست برای حفظ موضوعات زیست محیطی دارند و باید این مشارکت ها روز به روزافزایش یابد که طرح همیاران محیط زیست بازتاب و بهره وری خوبی برای حفظ محیط زیست در استان اصفهان داشته است.

دانیالی به مشارکت اجتماعی و عمومی مردم شهرستان تیران و کرون در حفظ محیط زیست اشاره کرد و گفت: همکاری مردم این شهرستان برای احداث پاسگاه قمیشلو و نگاهداری از مناطق حفاظت شده در کاهش تخلفات موثر بوده و افزایش تعاملات مردمی منجر به کاهش صدمه به محیط زیست این منطقه شده است.

در این آیین مهدی صادقی به عنوان سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تیران و کرون معرفی و از زحمات علی غلامی مسئول سابق این اداره قدردانی شد.

پارک ملی قمیشلو در محدوده شهرستان تیران و کرون قرار دارد.

پناهگاه حیات‌وحش و پارک ملی قمیشلو در استان اصفهان و در 45 کیلومتری شمال غرب شهر اصفهان قرار دارد؛این پارک در منطقه ای استپی با حیات وحشی غنی در میان شهرهای شاهین شهر، خمینی شهر، نجف آباد و تیران در شرق، جنوب شرقی و جنوب غربی قرارگرفته است. 

از شمال روستاهای علویجه، حسنیجه و حسین آباد، از غرب روستاهای میرآباد و محمدیه و از شرق روستای جهاد آباد نزدیک‌ ترین روستاها به منطقه هستند.

منطقه دالانکوه از دیگر مناطق حفاظت شده و با دشت لاله های واژگون و مناظر طبیعی شگرف یکی از مهم ترین مناطق گردشگری شهرستان تیران و کرون محسوب می شود همچنین قله دالانکوه در این منطقه قرار دارد که سالانه کوهنوردان زیادی را به سمت خود می کشاند.

شهرستان تیران و کرون با بیش از 71 هزار نفر در 45 کیلومتری غرب اصفهان قرار دارد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار