همزمان با ایام دهه فجر انجام شد
58 پروژه آموزشی و پرورشی همزمان با ایام دهه فجر به آموزش و پرورش استان اصفهان تحویل داده شد.
کد خبر: ۴۸۶۳۶۸
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۰ 07 February 2018
به گزارش تابناک اصفهان، مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان اصفهان گفت: این پروژه ها شامل 80 باب کلاس است که با زیربنای 49 هزار و 942 مترمربع تکمیل و به آموزش و پرورش استان تحویل داده شد.

محمد حسین سجاد اظهار کرد: برای تکمیل و تحویل این پروژه ها 549 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

وی یادآوری کرد: از این تعداد 46 پروژه شامل 250 باب کلاس درس و زیربنای 36 هزار و 553 مترمربع با اعتباری بالغ بر 402 میلیارد ریال با مشارکت های مردمی احداث شده است.

وی همچنین از اجرای 12 پروژه شامل 30 باب کلاس و زیربنای 13 هزار و 389 مترمربع با اعتباری بالغ بر 147 میلیارد ریال توسط دولت از محل اعتبارات استانی و ملی خبر داد.

مدیرکل نوسازی مدارس استان اصفهان افزود: این آمار حاکی از آن است که 79 درصد پروژه های تحویلی در دهه فجر امسال مردمی و مشارکتی است.

وی این پروژه ها را به لحاظ کاربری شامل 36 باب فضای آموزشی ، هشت باب توسعه کلاس ، 6 باب سالن ورزشی، هفت باب نمازخانه و سالن چندمنظوره و یک باب ساختمان اداری است.

سجاد همچنین به ساخت و تجهیز مدارس جدید و استاندارد در استان به عنوان یک ضرورت اساسی اشاره کرد و گفت: فضاهای آموزشی از ارکان اعتلای نظام تعلیم و تربیت و رشد شاخص های آموزشی به شمار می آید و از طرف دیگر هرساله تعدادی از مدارس به فهرست مدارس نیازمند بازسازی ونوسازی مجدد افزوده می شود.

اداره کل نوسازی مدارس استان اصفهان مهرماه امسال نیز همزمان با آغاز سال تحصیلی 97 - 96، تعداد 92 پروژه آموزشی، پرورشی و ورزشی در قالب411 کلاس درس به آموزش و پرورش استان اصفهان تحویل داد.

هم اکنون دستگاه تعلیم و تربیت استان اصفهان متشکل از 850 هزار دانش‌ آموز، بیش از 50 هزار معلم شاغل و 30 هزار بازنشسته و بیش از پنج هزار مدرسه است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار