فرمانده انتظامی استان خبر داد
فرمانده انتظامی استان اصفهان از کشف یک تن مواد مخدر و 100 میلیارد ریال کالای قاچاق در یک هفته گذشته در این منطقه خبر داد.
کد خبر: ۴۸۶۲۶۲
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۰ 04 February 2018
به گزارش تابناک اصفهان، سردار مهدی معصوم‌ بیگی در آئین رونمایی از کالاهای قاچاق کشف شده در طرح‌های ذوالفقار هفت و هشت نیروی انتظامی استان اصفهان گفت:در این طرح 100 تیم عملیاتی در 150 نقطه از استان اصفهان تحت کنترل قرار گرفت.

وی گفت: طرح ذوالفقار هفت و هشت با هدف تشدید مقابله با قاچاق کالا و ارز در جاده های اصلی و فرعی استان اصفهان به مدت پنج روز از هفتم تا 12 بهمن امسال اجرا شد.

سردارمعصوم بیگی با بیان اینکه در این طرح از شش هزار و 700 دستگاه خودرو بازرسی شد افزود:در مجموع 52 دستگاه خودرو حامل کالای قاچاق توقیف شد که 24 دستگاه کانتینر و کامیون بودند.

وی افزود: در این زمینه 21 فقره پرونده بالای 100 میلیون تومان تشکیل شد و 62 قاچاقچی دستگیر شد.

فرمانده انتظامی استان اصفهان ارزش کالاهای قاچاق مکشوفه را صد میلیارد ریال برآورد کرد و گفت: کالاهای قاچاق کشف شده شامل انواع لوازم خانگی، اسباب بازی، لوازم صوتی و تصویری، لوازم صنعتی، پارچه، البسه، کفش، مواد خوراکی، قطعات خودرو، لوازم آرایشی و بهداشتی، مواد نیروزا ، موتورسیکلت های سنگین ، چوب بلوط و زغال بلوط قوطی است.

وی همچنین با بیان اینکه طرح ذوالفقار هشت هم در مدت پنج روز با هدف مبارزه با مواد مخدر با برپایی ایستگاه هایی در شرق و جنوب استان اجرا شد افزود: در این طرح 18 نفر از قاچاقچیان اصلی مواد مخدر که کار ورود مواد مخدر از شرق به داخل کشور را بر عهده داشتند دستگیر شدند.

سردار معصوم بیگی گفت:قاچاقچیان بیشتر این مواد را به صورت ترانزیت از استان اصفهان به مقصد استان های مرکزی و غربی کشور حمل می کردند.

وی همچنین با بیان اینکه بیشتر مواد مکشوفه سنتی و از نوع تریاک است گفت: در این طرح 136 نفر از توزیع کنندگان خرد در سه منطقه آلوده استان و 160 نفر از معتادان ولگرد دستگیر و تحویل کمپ های ترک اعتیاد شدند.

تا کنون هشت طرح با نام ذوالفقار در قرارگاه عملیاتی اقدام و عمل نیروی انتظامی استان اصفهان با هدف شناسایی متهمان و مجرمان در زمینه قاچاق کالا و ارز، مواد مخدر، سرقت ، پاک سازی نقاط آلوده و کانون های جرم در سطح استان اجرا شده است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار