هفت هزار اتباع غیر مجاز در برخوار سکونت دارند
سیاست های کلی حضور اتباع خارجی منطبق با قوانین حاکمیتی نظام جمهوری اسلامی است و برای هرگونه برخورد در این زمینه قوانین بین الملل، مقررات دیپلماسی، قوانین داخلی و اخلاق اسلامی در نظر گرفته می شود.
کد خبر: ۴۸۵۵۹۰
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۰ 14 January 2018
به گزارش تابناک اصفهان، فرماندار شهرستان برخوار گفت: سیاست های کلی حضور اتباع خارجی منطبق با قوانین حاکمیتی نظام جمهوری اسلامی است و برای هرگونه برخورد در این زمینه قوانین بین الملل، مقررات دیپلماسی، قوانین داخلی و اخلاق اسلامی در نظر گرفته می شود.

اسفندیار تاجمیری افزود: در سال جاری یک هزار و 752 نفر از اتباع خارجی که مجوز اقامت نداشتند در برخوار دستگیر و طرد شدند.

وی با بیان اینکه اتباع بیگانه با مجوز درتمام کشور اجازه حضور و کار دارند، تصریح کرد: با توجه به بررسی های انجام شده هشت هزار نفر تبعه خارجی به شکل مجاز و هفت هزار نفر اتباع نفر غیر مجاز در شهرستان برخوار سکونت و فعالیت دارند.

فرماندار شهرستان برخوار اظهار کرد:از مجموع 60 رشته شغلی مجاز برای اتباع بیگانه تنها پنج رشته شغلی برای اتباع خارجی در شهرستان برخوار مجاز شناخته شده و به دنبال آن هستیم که یکی از پنج شغل مجاز نیز حذف شود.

وی تصریح کرد:بیش از 15 هزار نفر از اتباع بیگانه در شهرستان برخوار سکونت و فعالیت دارند.

استان اصفهان از نظر تعداد اتباع خارجی، سومین استان کشور بعد از استان تهران و خراسان رضوی است و پذیرای حدود 170 هزار تبعه خارجی مقیم دارای مدارک قانونی از کشور افغانستان و عراق است.

حدود 25 درصد اتباع خارجی ساکن در استان اصفهان که سن آنها بین 18 تا 60 سال است دارای کارت اشتغال هستند. 

بیش از 18 هزار و 500 تبعه خارجی ساکن در استان دارای دفترچه بیمه سلامت هستند و می توانند از خدمات بهداشتی و درمانی در مراکز دولتی بهره مند شوند. 

همچنین 52 هزار دانش آموز اتباع خارجی در مدارس استان اصفهان تحصیل می کنند. 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار