رئیس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان گفت: شهر اصفهان در سال زراعی جاری ۱.۵ میلی‌متر بارش را شاهد بوده که این میزان نسبت به سال گذشته ۸۹ درصد کاهش را نشان می‌دهد.
کد خبر: ۴۸۵۴۶۳
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۲ 10 January 2018
به گزارش تابناک : حسن خدابخش، رئیس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان با اشاره به وضعیت جوی استان اظهار داشت: از امروز تا آخر هفته شرایط پایداری برروی سطح استان حاکم است.

وی با بیان اینکه برای روزهای آینده آسمان صاف تا قسمتی ابری گاهی در نواحی غرب افزایش ابر را پیش‌بینی می‌کنیم، افزود: همچنین برای نواحی مرکزی در ساعات ابتدایی روز افزایش غلظت آلاینده‌ها را پیش‌بینی می‌کنیم که ممکن است در این ساعات به شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس برسد.

رئیس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان تصریح کرد: شرایط پایداری هوا تا آخر هفته در سطح استان و نیز آلودگی هوا تا آخر هفته در اصفهان ادامه دارد و تنها در ساعات ابتدایی روز غلظت آلاینده‌ها افزایش پیدا می‌کند.

وی با اشاره به میزان دمای هوای اصفهان گفت: از آن جایی که طی 3 روز اخیر شاهد کاهش بیش از حد دما در استان بودیم از اواسط امروز (چهارشنبه) تا روز جمعه شاهد افزایش دما هستیم، همچنین برای روزهای آخر هفته بارش را پیش‌بینی نمی‌کنیم.

خدابخش به میزان بارش‌ها از ابتدای سال زراعی جاری اشاره و بیان کرد: متأسفانه شهر اصفهان از ابتدای سال زراعی جاری 1.5 میلی‌متر بارش را شاهد بوده که این میزان نسبت به سال گذشته 89 درصد و نسبت به میانگین 96 درصد کاهش داشته است.

وی خاطرنشان کرد: بیشترین بارش شهرستان‌های استان اصفهان از ابتدای مهرماه تاکنون مربوط به خوانسار با 42.9 میلی‌متر بارش برف و باران بوده است که این میزان نسبت به سال گذشته 85 درصد و نسبت به میانگین حدود 70 درصد کاهش داشته است.

منبع : تسنیم 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار