مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری اصفهان در خصوص لزوم ایجاد گرمخانه زنان در اصفهان گفت: ما برای زنان هم نیازمند گرمخانه هستیم اما باید توجه داشته باشیم که زنان به موسسات و گرمخانه‌های خیریه‌ای اعتماد بیشتری نسبت به گرمخانه‌های دولتی دارند.
کد خبر: ۴۸۵۳۰۶
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۸ 05 January 2018
به گزارش تابناک : محمود ابراهیمی با اشاره به فعالیت یک عدد گرمخانه مردان در اصفهان اظهار کرد: البته یک واحد شلتر مختص بانوان توسط بهزیستی ایجاد شده است اما به دنبال این هستیم که یک مرکز گرمخانه و مددسرای زنان دیگر در اصفهان داشته باشیم.

وی با بیان اینکه بر اسسا دستورالعمل تعریف شده راه اندازی گرمخانه جزء وظایف شهرداری است، افزود: البته در این راه همه دستگاه‌ها اعم از بهزیستی، علوم ‌پزشکی، کمیته امداد و حتی ثبت احوال، نیروی انتظامی باید در کنار شهرداری همکاری لازم را داشته باشند.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری اصفهان در خصوص وظایف دستگاه‌های مربوطه در مورد گرمخانه‌ها تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی برای موضوع اعتیاد، بهزیستی در حوزه مشاوره‌ای، اداره کل فنی و حرفه ای در حوزه آموزش اشتغال دستورالعمل هایی را دارند که خوشبختانه فعالیت‌های خوبی در حال انجام است و بسیاری از این افراد که در گرمخانه بودند به ترک اعتیاد رسیده‌اند و این نشانگر تلاش در جهت بهبودی است که در این مراکز انجام می‌شود.

ابراهیمی در خصوص نظارت استانداری بر این مراکز اظهار کرد: ما همه دستگاه‌ها را برای همکاری فعال می‌کنیم تا به وظایف خود را نسبت به این مراکز انجام دهند و مرتب در حال بازرسی دوره‌ای آنها هستیم.

وی در خصوص لزوم ایجاد گرمخانه زنان در اصفهان گفت: ما در مورد زنان هم نیازمند این نوع مراکز هستیم اما موضوع مهم قابل ذکر این است که زنان به موسسات و گرمخانه‌های خیریه‌ای اعتماد بیشتری دارند تا گرمخانه‌هایی که مراکز دولتی ایجاد می‌کنند.

ابراهیمی با اشاره به اینکه متاسفانه سیستم دولتی ما در جذب افراد کارتن خواب  موفق نبوده است، ابراز کرد: اگرچه تلاش‌های بسیار خوبی هم در گرمخانه‌های دولتی انجام شده اما موفقیت مراکز مردمی بیشتر و اعتماد مردم هم به آنها بیشتر بوده است و با این حال که متقاضی برای گرمخانه دولتی کم است اما در گرمخانه‌های خیریه‌ای تعداد بیشتری مراجعه می‌کنند که این نشانگر اعتماد و اطمینان مردم به اینهاست.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری با اشاره به لزوم وجود این گرمخانه‌ها در تمام فصول سال گفت: گرمخانه‌ها باید برای تمام فصول سال فعال باشند و به جهت اینکه تاسیس این گرمخانه‌ها دارای آیین نامه بالادستی است باید برای تمام فصول ایجاد شوند و شهرداری باید برای این موضوع فعالیت بیشتری کند، بنابراین نیازمندیم که گرمخانه‌های استاندارد با امکانات خوب داشته باشیم تا به کاهش آسیب‌های اجتماعی در سطح جامعه منجر شود.

منبع : ایمنا 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار