پیگیری های نماینده اصفهان نتیجه داد
نماینده مردم اصفهان در نشستي با حجه الاسلام منتظري دادستان كل كشور موضوع تعطيلي قهوه خانه داران داراي مجوز اصفهاني را مطرح و بيان داشتند قانون باید براي همه اعضا اتحاديه قهوه خانه داران سراسركشور بطور يكسان اجرا شود.
کد خبر: ۴۸۴۶۱۵
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۸ 13 December 2017
به گزارش تابناک اصفهان، یک کانال وابسته به حسن کامران، نماینده مردم اصفهان از پيگيري دكتركامران جهت بازگشايي قهوه خانه هاي مجوز دار اصفهان در نشست با دادستان كل كشور خبر داده است.

بر اساس این گزارش حسن كامران، نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در نشستي با حجت الاسلام والمسلمین منتظري، دادستان كل كشور، موضوع تعطيلي قهوه خانه داران داراي مجوز اصفهاني را مطرح کرد و بيان داشت: قانون باید براي همه اعضای اتحاديه قهوه خانه داران سراسركشور به طور يكسان اجرا شود و اين بي عدالتي است كه اين صنف اصفهاني مورد تبعيض قرار گيرند.

گفتنی است در توافقي كه وی با دادستان كل كشور داشت، مقرر شد ظرف يك ماه آينده تمام قهوه خانه هاي داراي مجوز در اصفهان بازگشايي شوند و شروع به كار كنند، در غير اين صورت دادستان كل بايد دستور تعطيلي تمام قهوه خانه ها در سراسر كشور را صادر کند.

حجت الاسلام والمسلمین منتظري ابراز اميدواري كرد با پيگيري هاي مستمر صورت گرفته توسط نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، مشكل اين افراد به زودي رفع شود.

گفتنی است پیش از این قهوه خانه داران اصفهان در اعتراض به پلمب مغازه هایشان به دلیل ارائه قلیان، مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی و همچنین استانداری اصفهان تجمعاتی را برگزار کرده بودند تا صدای اعتراض خود را به گوش مسئولان تراز اول کشور برسانند. 

مطابق قانون مصوب سال 85 عرضه قلیان در چایخانه هاقانونی است و قهوه خانه ها و سفره خانه ها حق ارائه قلیان ندارند.

این در حالی است که طبق قانون اساسی اماکن عمومی از جمله چای خانه ها اجازه عرضه دخانیات را ندارند و عرضه مواد دخانی از جمله قلیان در این اماکن نیز ممنوع است.

رییس مرکز سلامت محیط و کار با تاکید بر این که عدم رعایت قانون غیر قابل قبول است، می گوید: با توجه به منافات عرضه قلیان در اماکن عمومی و چایخانه ها با قانون عدم عرضه دخانیات در اماکن عمومی، دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و مراجع قانونی با چایخانه های عرضه قلیان این استان برخورد کرده است.

صادق نیت با بیان این که هیچ موردی مبنی بر فعالیت چایخانه های بدون جواز وجود ندارد، افزود: چنانچه موردی این چنین وجود داشته باشد نیروی انتظامی، بازرسین ما و مراجع قانونی ذیربط با این مسئله برخورد خواهند کرد و مردم می توانند در صورت وجود این مراکز گزارش دهند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار