کیفیت هوای اصفهان امروز پنجشنبه در برخی مناطق اصفهان همچون میدان امام حسین، بزرگراه خرازی و میدان احمد آباد در شرایط ناسالم برای عموم قرار دارد.
کد خبر: ۴۸۴۴۱۷
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۷ 07 December 2017
به گزارش تابناک : میانگین شاخص کیفی هوای این کلان شهر بنا بر اعلام ایستگاه های مراقبت دائم بر حسب شاخص کیفی هوا امروز (پنجشنبه) عدد 148 (AQI) را نشان می دهد. 
بر این اساس غلظت آلاینده ها در ایستگاه میدان احمد آباد 153، بلوار دانشگاه 132، خیابان پروین 148، بزرگراه خرازی 154، خیابان رودکی 149 و میدان امام حسین 155(AQI) اعلام شده است. 
همچنین کیفیت هوا در خمینی شهر 146، مبارکه 140، سگزی 95 و کاشان 115(AQI) گزارش شده است. 
بر اساس شاخص آلودگی هوا، این شاخص از0 تا 50 هوای پاک، 51 تا 100 هوای سالم، 101 تا 150 ناسالم برای گروه های حساس،151 تا 200 ناسالم برای عموم، 201 تا 300 بسیار ناسالم و 301 تا 500 خطرناک است. 
اداره کل هواشناسی استان اصفهان نیز بررسی نقشه‌های هواشناسی را بیانگر عبور امواج ناپایدار از امروز بر روی استان اعلام کرد.
بر این اساس از امروز تشدید ناپایداری ها بارش برف و باران و وزش باد شدید در مناطق غرب و جنوب و با شدت کمتر در مناطق استان پیش بینی می شود.
فردا در بیشتر نقاط استان وزش باد شدید وجود دارد.
دما در مدت ۲۴ ساعت آینده در اکثر مناطق بین 2 تا ۳ درجه افزایش خواهد داشت.
کارشناسان بهداشتی در این شرایط توصیه می کنند که از هرگونه فعالیتی که منجر به افزایش آلودگی هوا می شود خودداری شود. 
به کلیه شهروندان توصیه می شود تا حد امکان از خروج غیر ضروری از منزل و تردد بی مورد در معابر شهری خودداری نموده و سفرهای غیر ضروری در سطح شهر را حذف کنند. 
به بیماران قلبی، تنفسی و مبتلایان به آسم توصیه می شود در فضاهای باز فعالیت نکنند و تا حد امکان از حضور در سطح شهر خودداری کرده و در منزل استراحت کنند. 
ماندن در ترافیک و استنشاق هوای آلوده، سرعت ابتلا به آسم را در کودکان افزایش می دهد و به این منظور به شهروندان توصیه می شود حتی المقدور کودکان را در منزل نگه دارند و درها و پنجره ها را بسته نگاه دارند. 
به عموم شهروندان توصیه می شود به اندازه کافی آب بنوشید تا با شست و شوی دستگاه گوارش و رفع عطش و خشکی دهان اثرات ناشی از آلودگی هوا کاهش یابد. 





منبع : ایرنا 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار