تیم‌های رئال‌مادرید و دورتموند یکی برای جبران شکست در لندن و دیگری برای رسیده به لیگ اروپا در پی پیروزی هستند.
کد خبر: ۴۸۴۳۸۵
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۵ 06 December 2017
به گزارش تابناک : امشب با برگزاري 8 ديدار دیگر مرحله گروهي ليگ قهرمانان اروپا به پايان خواهد رسيد و چهره تمام تیمهاي دور بعدی مشخص مي‌شود.
گروه E: شرايط پيچيده ليورپول
بازگشت دراماتيك سويا در سانچس پيسخوان مقابل ليورپول شرايط صعود در اين گروه را همچنان پيچيده نگه داشت. ليورپولي‌ها كه با 2 برد برابر ماريبور به صدر جدول رسيده بودند، حالا 9 امتيازي هستند اما اگر در بازي هفته پاياني برابر اسپارتاك ‌مسكو در آنفيلد مغلوب شوند، به طور قطع به رده سوم سقوط خواهند كرد و بايد به ليگ اروپا بروند چراكه بازي رفت با تساوي يك-يك تمام شد. از طرفي سويا 8 امتيازي حتي با يك تساوي هم صعود خودش را قطعي مي‌كند اما صدرنشين نخواهد شد چراكه نه در بازي رودررو با ليورپول نتيجه بهتري گرفته و نه مقابل اسپارتاك. البته آندلوسي‌ها اميد دارند در صورت پيروز نشدن ليورپول با برد احتمالي برابر ماريبور صدرنشين هم بشوند.
گروه F: شيشه عمر ناپولي دستِ سيتي
تصور مي‌شد ناپولي در اين گروه شانه به شانه منچسترسيتي پيش بيايد و در هفته پاياني جدال صدرنشني بين اين 2 تيم باشد اما حالا سرنوشت صعود شاگردان ساري به دست سيتيزن‌ها تعيين خواهد شد. ناپولي در هلند به مصاف آيندهوون خواهد رفت كه بازي رفت هم 3 بر يك آن را شكست داده بود. پارتنوپي كه صدر جدول سري A را هم اين هفته از دست داده روي كاغذ شانس گرفتن 3 امتياز را خواهد داشت اما برد آنها براي صعودشان كافي نيست. منچسترسيتي در هفته پاياني به اوكراين رفته تا برابر شاختار دونتسك بازي كند. يكه‌تاز ليگ برتر انگليس هم در اين بازي بايد ميزبانش را شكست دهد تا ناپولي به مرحله حذفي ليگ قهرمانان برسد. ناپولي در مجموع 2 مسابقه رفت و برگشت برابر شاختار پيروز شده و در صورت هم‌امتياز شدن اين 2 تيم ايتاليايي‌ها صعود خواهند كرد.
گروه G: تاريخ‌سازي تيم نوپاي آلماني
اولين حضور در ليگ قهرمانان اروپا و اولين صعود به مرحله حذفي مي‌تواند دستاورد فوق‌‌‌العاده‌اي براي تيم 8 ساله فوتبال آلمان باشد. راسن‌بال لايپزيش كه كمترين شانس را براي صعود از اين گروه داشت، 7 امتياز در 5 هفته كسب كرده و فقط به دليل تفاضل گل كمتر در رده سوم قرار گرفته. هفته پاياني برابر بشيكتاش صدرنشين به ميدان خواهد رفت كه صعود و جايگاه اول خودش را تثبيت كرده. البته پورتو هم با موناكو مصاف خواهد داد كه ديگر به ليگ اروپا هم نخواهد رسيد. در صورتي كه هم لايپزيش پيروز شود و هم پورتو، پرتغالي‌ها با توجه به گرفتن نتيجه بهتر مقابل لايپزيش در رده دوم قرار خواهند گرفت.
 گروه H: اعاده حيثيت زنبورها
در اين گروه هم پيش‌بيني‌ها غلط از آب درآمد. با توجه به اينكه تاتنهام فصل قبل در گروهي به مراتب آسان‌تر نتايج ضعيفي در ليگ قهرمانان گرفته بود، به نظر مي‌رسيد در گروهي كه كنار رئال‌مادريد و بوروسيا دورتموند قرار دارد شانس سوم صعود باشد اما اين تيم دورتموند را دبل كرد و در ومبلي هم قهرمان 12 دوره ليگ قهرمانان را با شكست بدرقه كرد تا صدرنشيني‌اش در پايان پنجمين هفته قطعي شود. حالا رئال‌مادريد با نتيجه‌اي كه در لندن گرفته ديگر صدرنشين هم نخواهد شد. دورتموند هم كه شرايط بحراني دارد و در بوندس‌ليگا 6 هفته است كه پيروز نشده و در ليگ قهرمانان هم تيمِ بدون برد گروه آخر است. آنها در هر 2 بازي رفت و برگشت مقابل آپوئل متوقف شدند و در صورتي كه امتياز‌هاي‌شان با قبرسي‌ها مساوي شود با توجه به تساوي در بازي رودررو با تفاضل گل به ليگ اروپا خواهند رفت.
منبع : خبرورزشی 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار