3 حادثه گازگرفتگی منجر به مرگ شد
انتشار گاز سمی منوکسیدکربن حاصل از احتراق زغال، گاز پیک نیک و اجاق گاز در سه حادثه جداگانه در شهرستان های اردستان و اصفهان 4 مسموم و یک کشته برجا گذاشت.
کد خبر: ۴۸۴۳۵۱
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۳ 05 December 2017
 به گزارش تابناک اصفهان، هرساله با آغاز فصل سرما و کاهش دمای هوا میزان مسمومیت ها با گاز منوکسیدکربن افزایش می یابد و برخلاف آموزش ها و هشدارهای مکرر آتش نشانی و اورژانس همچنان شاهد استفاده وسایل گرمایشی غیراستاندارد و بی احتیاطی در زمینه استفاده و نصب اینگونه وسایل در منازل، کارگاه ها و یا خودروهای سبک و سنگین هستیم. 

متاسفانه روز گذشته در اردستان و اصفهان سه حادثه گازگرفتگی اتفاق افتاد که منجر به مرگ و مسمومیت هموطنانمان شد.

بر اساس این گزارش، در این باره مدیر حوادث و فوریت های پزشکی استان اصفهان توضیح داد: حادثه انتشار گاز co حاصل از سوختن زغال ساعت موجب مسمومیت یک زن دو مرد 36 و 40 ساله در اردستان شد که پس از حضور تکنسین های اورژانس 115، به بیمارستان شهید بهشتی اردستان منتقل شد. 

دکتر غفور راستین همچنین با اشاره به حادثه گازگرفتگی دیگری در شهر اصفهان افزود: ساعت 7 و 5 دقیقه صبح امروز یک مورد مسمومیت با گاز منوکسیدکربن حاصل از اجاق گاز داخل منزلی واقع در خیابان ملک شهر اصفهان به اورژانس 115 اعلام و واحدهای امدادی به محل اعزام شدند. 

وی ادامه داد: در این حادثه گازگرفتگی یک مرد 48 ساله و یک زن 46 ساله دچار مسمومیت تنفسی شدند که پس از انجام اقدامات درمانی اولیه بر روی آن ها به بیمارستان غرضی اصفهان منتقل شدند. 

وی همچنین در بیان حادثه ای دیگر که ساعت 14 و 59 دقیقه دوشنبه در میدان تره بار اصفهان رخ داد گفت: در این حادثه یک مرد 40 ساله به دلیل روشن کردن گاز پیک نیک در داخل کامیون و انتشار گاز منوکسیدکربن جان خود را از دست داد. 

فوریت ‌های پزشکی شهرستان اصفهان با برخورداری از 47 پایگاه شامل 35 پایگاه شهری، 11 پایگاه جاده‌ای و یک پایگاه امداد هوایی، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و 260 نفر پرسنل عملیاتی به صورت شبانه‌روزی در حال ارائه خدمات به مصدومان و بیماران اورژانسی است. 


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار