مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اعلام کرد
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان اصفهان گفت: از ابتدای امسال تاکنون 562 حلقه چاه غیر مجاز در استان اصفهان پلمپ و پر شده است که میزان آب صرفه‌جویی شده حاصل از انسداد این چاه‌های غیرمجاز، 11 میلیون و 600 هزار متر مکعب بوده است.
کد خبر: ۴۸۴۳۱۲
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۰ 04 December 2017
به گزارش تابناک اصفهان، مسعود میرمحمدصادقی  امروز در جلسه بررسی مشکلات آب شهرستان نطنز اظهار کرد: امروز سفره‌های آب زیرزمینی به شدت کاهش پیدا کرده، وضعیت آب‌های زیرزمینی استان اصفهان مافوق بحرانی شده و همه درگیری‌ها و نارضایتی‌ها برای بحث آب است.

وی افزود: ما علاوه بر مصرف استاندارد، حدود 6 میلیارد متر مکعب از ذخایر استاتیک استفاده می‌کنیم که بحران آب را در کشور دوچندان کرده است.

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای استان اصفهان گفت: با مصوبه شورای عالی آب کشور وزارت نیرو موظف شد برای تعادل‌بخشی در مصرف آب برنامه‌ریزی لازم را انجام دهد و حتی ارائه گزارش از استان‌ها به وزارت نیرو و از وزارت به شورای عالی آب به صورت روزانه با عدد و رقم دقیق اعلام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: حدود 90 درصد از آب مصرفی کشور در بخش کشاورزی مصرف می‌شود و طرح تعادل بخشی برای مصرف آب که دارای 15 بخش است در حوزه کشاورزی در حال اجراست؛ باعث افتخار است که در اثر اجرای طرح احیا و تعادل‌بخشی آب در «دشتبادرود خالدآباد» میزان افت سطح آب نه تنها کاهش یافته بلکه سالی 2 سانتی‌متر افزایش سطح آب را شاهد هستیم.

میرمحمدصادقی با بیان اینکه نصب کنتورهای هوشمند در ساماندهی برداشت‌ها مؤثر خواهد بود و تسریع عملیات پایش و کنترل دائم می‌تواند بخشی از مشکلات برداشت‌های آب را حل کند، اذعان داشت: در حوزه کشاورزی می‌توان با اصلاح الگوی کشت هم مشکل مصرف زیاد آب را نیز کنترل کرد.

وی عنوان کرد: یکی دیگر از مشکلات مصرف بی‌رویه آب، وجود چاه‌های غیر مجاز است که باعث تشدید بحران آب شده و از ابتدای امسال تاکنون 562 حلقه چاه غیر مجاز در استان اصفهان پلمپ و پر شده است که میزان آب صرفه‌جویی شده حاصل از انسداد این چاه‌های غیرمجاز، 11 میلیون و 600 هزار متر مکعب بوده است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار