استاندار اصفهان:
استاندار اصفهان خواهان تعطیلی معادن و کارخانه های تولید گچ و آجر در شرق اصفهان ( دشت سجزی ) و تغییر کاربری آن به شهرک های صنعتی شد.
کد خبر: ۴۸۴۲۷۴
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۶ 03 December 2017
به گزارش تابناک اصفهان، محسن مهرعلیزاده روز یکشنبه در حاشیه مراسم آغاز دو طرح مقالبه با بیابان زایی در شرق اصفهان، در جمع خبرنگاران افزود: این امر باعث اشتغالزایی می شود و از احداث مجدد معادن گچ و خاک و کارخانه های تولید آجر که منشاء پیدایش ریزگردها هستند، جلوگیری خواهد شد.

وی با اشاره به توقف فعالیت هفت باب معدن در شرق اصفهان، تصریح کرد: تنها 2 معدن دیگر در این منطقه مشغول بکارند، البته این دو نیز باید متوقف شوند و یا تغییر کاربری دهند.

استاندار اصفهان اضافه کرد: برداشت کمتر از یک متر خاک از سطح زمین، باعث می شود که در زمان طوفان، ریزگردهای بیشتری در هوا معلق شود.

مهرعلیزاده با اشاره به افزایش اعتبارات مربوط به بیابان زدایی خاطرنشان کرد: امسال بودجه محدودی برای این کار اختصاص داده شده بود، اما برای سال‌ های آینده و در برنامه ششم پیش بینی اعتبار مناسبی در این زمینه شده است.

بر اساس این گزارش، 2 طرح مقابله با بیابان زایی و مقابله با ریزگردها روز یکشنبه در پایگاه هوائی شهید بابائی(هشتم شکاری) واقع در شرق این کلانشهرآغاز شد.

این دو طرح شامل نهالکاری به مساحت 500 هکتار و مالچ پاشی به مساحت 400 هکتار است.

طرح نهالکاری با اعتباری بیش از 2 میلیارد و 200 میلیون تومان و طرح مالچ پاشی با هزینه ای حدود یک میلیارد و 300 میلیون تومان از محل اعتبارات ملی و صندوق توسعه ملی انجام می شود.

گفتنی است استان اصفهان 16 کانون بحرانی ریزگردها دارد که سالانه حدود 36 میلیارد تومان به بخش های مختلف استان خسارت وارد می کنند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار