فرمانده انتظامی استان:
فرمانده انتظامی استان اصفهان با اشاره به اظهار نظرهای مختلف درباره علت خودکشی دو دختر نوجوان در اصفهان گفت: شواهد و مدارک موجود نشان داد که این اتفاق تحت تاثیر چالش های فضای مجازی رخ داده اما هیچ ارتباطی بین این موضوع و چالش نهنگ آبی وجود ندارد.
کد خبر: ۴۸۴۲۶۳
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۱ 03 December 2017
به گزارش تابناک اصفهان، 29 مهر ماه امسال دو دختر دانش آموز نوجوان از پل چمران اصفهان به پایین سقوط کردند که یکی از آنها جان باخت و نفر دوم به بیمارستان منتقل شد.

بر اساس این گزارش، پس از این واقعه حسن رحیمی دادستان عمومی و انقلاب اصفهان هرگونه نسبت سقوط دو دختر نوجوان با چالش های فضای مجازی ( نهنگ آبی) را تایید نکرد و دکتر اسد بیگی، رئیس اورژانس اجتماعی بهزیستی کشور نیز گفت: هیچ ارتباطی بین این موضوع و چالش نهنگ آبی وجود ندارد درحالی که در اولین اظهار نظر رسمی این موضوع به چالش فضای مجازی مرتبط دانسته شده بود.

این در حالی است که سردار مهدی معصوم بیگی امروز یکشنبه در جمع خبرنگاران باردیگر به این موضوع پرداخت و گفت: در این اتفاق اصل موضوع که نگرانی های بسیار درباره چالش های فضای مجازی است رها و به رنگ و جنس نهنگ پرداخته شده است.

وی در عین حال تاکید و تصریح کرد که باید به این امر بپردازیم که چالش‌های فضای مجازی نگران کننده است.

فرمانده انتظامی استان اصفهان همچنین در پاسخ به انتشار فیلمی که قبل از خودکشی آن دو نوجوان تهیه شده است گفت: همه اسناد تنها آن فیلم نبوده و اسناد دیگری نیز وجود دارد که تایید می کند این اتفاق تحت تاثیر چالش های فضای مجازی رقم خورده است.

رئیس پلیس استان اصفهان با اشاره به خودکشی ناموفق یک دختر جوان در دو روز پیش از بالای یک پل در اصفهان گفت: چون این مساله تنها یک اتفاق اجتماعی بوده و در آن بحث جرم مطرح نبوده است پلیس ورود ماهوی نداشته است.

وی خاطرنشان کرد: هم اینک مهمترین جرایم در فضای مجازی استان شامل کلاهبرداری های مالی و یا برداشت های اینترنتی و همچنین جرایم اخلاقی است.

سردار معصوم بیگی افزود: در فضای مجازی به آن دلیل که هویت انسان ها مشخص نیست بی اخلاقی ها و ناهنجاری های اجتماعی رخ می دهد.

وی با بیان اینکه فضای مجازی هم یک فرصت و هم یک تهدید است گفت: اگر در استفاده از این فضا مراقبت نشود بسیاری از فرصت ها به تهدید تبدیل می شود.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار