وزیر راه و شهرسازی گفت: توسعه حمل و نقل ریلی یکپارچه در اصفهان و پیرامون آن مهمترین راهبرد و سیاست وزارت راه و شهرسازی در استان اصفهان است.
کد خبر: ۴۸۲۳۶۸
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۱ 12 October 2017
به گزارش تابناک : عباس آخوندی در نشست ستاد بازآفرینی پایدار شهری بر پایان شهر فروشی و توسعه پیرامون شهری در اصفهان تاکید کرد و گفت: پیگیری اهداف متضاد در مدیریت شهری امکان پذیر نیست و لازم است توسعه صنعت و کشاورزی در این استان بازنگری شود.

آخوندی، نوسازی و بهسازی بافت فرسوده درون شهری را از اولویت های وزارت مسکن وشهرسازی دانست و افزود: با نوسازی بافت فرسوده شهری می‌توان زمینه جذب بین المللی صنعت گردشگری و ایجاد اشتغال پایدار در این استان را فراهم کرد.

وی همچنین از افتتاح حساب بیش از 200 هزار نفر در قالب صندوق پس انداز یکم بانک مسکن خبر داد و گفت: صاحبان این حساب می‌توانند تا شش برابر ذخیره خود وام با کارمزد 8 درصد دریافت کنند که بازار مسکن را از رکود خارج خواهد کرد.

آخوندی

استاندار اصفهان هم در این نشست استان اصفهان را دارای بیش از 15 هزار بافت ناکارآمد شهری و استانی دانست و گفت: بیش از هشت هزار و 100 هکتار از  بافت ناکارآمد، بافت فرسوده است که اعتبار پیش بینی شده بیش از 60 میلیارد ریالی امسال برای بازسازی آن کافی نیست.

رسول زرگر با اشاره به عبور بیش از 40 درصد از حمل و نقل بار و 20 درصد از حمل و نقل مسافر از شریان های استان افزود: اجرای طرح های راه و شهرسازی در این استان لازم است با نگاه ملی دیده و عملیاتی شود.

وی همچنین با گله‌مندی از اجرای طرح های مشترک با استان های همجوار گفت: امید است با نگاه ویژه وزیر راه و شهرسازی، عملیات اجرایی این طرح ها از استان اصفهان آغاز شود.


منبع : ایلنا 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار