مدیرکل ستاد مدیریت بحران استان اصفهان گفت: ۱۹ درصد آلودگی هوا که ناشی از مصرف سوخت های فسیلی مازوت در نیروگاه های استان ایجاد می شد با جایگزین شدن گاز طبیعی، از بین رفته است.
کد خبر: ۴۸۲۳۶۵
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۹ 12 October 2017
به گزارش تابناک : منصورشیشه فروش در همایش ایمنی و آتش نشانی، گاز را یک انرژی پاک، ارزان و استراتژیک برشمرد و افزود: ۱۹ درصد آلودگی هوا که ناشی از مصرف سوخت های فسیلی مازوت در نیروگاه های استان ایجاد می شد با جایگزین شدن گاز طبیعی، از بین رفته است.

وی پیرامون مسائل ایمنی، بهداشتی و محیط زیست و رعایت نکات ایمنی در کار و اجرای پروژه ها و همچنین حوادث و خطرات ناشی از عدم توجه به مسائل ایمنی بیان داشت: ۷۵ ردصد حوادث جهان و ۷۵ درصد حوادث جاده ای ناشی از بی دقتی و سهل انگاری انسان ها به وجود آمده اند.

مدیرکل ستاد مدیریت بحران استان اصفهان در خصوص حوادث سال های اخیرکه در اثر سهل انگاری و عدم رعایت مسائل ایمنی حادث گردیده اظهار داشت: خطرات عملیات حفاری نظیر؛ ریزش دیواره ها، سقوط از ارتفاع، سقوط ماشین آلات، و مسمومیت ناشی از استنشاق بخارات و گازهای سمی از شایع ترین عواملی بوده که منجر به بروز حادثه شده است.

وی، بر نظارت بر ایمن سازی کارگاه ها و محل اجرای پروژه های گازرسانی با استفاده از تابلوها و علائم هشدار دهنده، اطمینان از وجود جعبه کمک های اولیه، کپسول اطفاء حریق در محل تمامی کارگاه ها توسط تامین کنندگان و پیمانکاران تاکید کرد و گفت: با هماهنگی  و تعامل شرکت های خدماتی و دقت در حفاری ها و استفاده از نیروهای خبره و آموزش دیده، بسیاری از حوادث کنترل می شوند.

کاهش ۵۰ درصدی حوادث ناشی از کار

رئیس امور بازرسی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان با بیان اینکه در ۶ ماهه گذشته آمار حوادث ناشی از کار نسبت به مدت مشابه سال گذشته با کاهش ۵۰ درصدی مواجه بوده است، اظهار داشت: در سال گذشته ۸۵۱ حادثه ناشی از کار  در سطح استان داشتیم و در ۶ ماهه اول امسال این میزان به ۴۹۳ مورد تقلیل یافته است.

مقصودی با اشاره به آغاز طرح تایید صلاحیت شرکت های خدماتی از اوایل دهه ۷۰، افزود: این طرح با هدف نظم و انسجام این نوع  شرکت ها اجرایی شد و در حال حاضر بیش از ۴۰۰ شرکت تایید صلاحیت پیمانکار  اخذ کردند.

وی گفت: به طور متوسط هر پیمانکار بیش از ۲۵ نیروی انسانی در پیمان خود دارد و باید ایمنی این افراد در محیط کار تامین شود و خوشبختانه از سال ۹۴ تاکنون با تاکید این مرکز بر الزامات ایمنی، حوادث ناشی از کار به ویژه در بخش صنعت و ساختمان به صورت قابل ملاحظه ایی کاهش یافته است.


منبع : ایمنا 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار