وزیر راه و شهرسازی گفت: اصفهان آثار زیادی از دوران سلجوقیان تا صفویه را در خود جای داده که به همین دلیل اقدامات این شهر در حوزه بازآفرینی می تواند الگوی دیگر شهرها قرار گیرد.
کد خبر: ۴۸۲۳۶۰
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۶ 12 October 2017
به گزارش تابناک : عباس آخوندی صبح پنجشنبه در بازدید از محور چهارباغ عباسی در شهر اصفهان اظهار داشت: تخریب های زیادی در این محور در گذشته وجود داشت که اکنون با اجرای طرح بدنه سازی این مشکل در حال رفع شدن است.

وی افزود: این طرح می تواند به افزایش درآمدزایی و نیز جذب گردشگر شهر اصفهان کمک کند.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه سیاست ما در دولت نیز باسازی بافت فرسوده و بازآفرینی شهری است، تصریح کرد: اصفهان باید با توجه به میراث گذشته و حفظ آنها در مسیر بازآفرینی قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه این کار تنها محدود به اقدامات محله ای نمی شود، اظهار داشت: این کار باید از حوزه فرهنگی و شهرسازی مورد توجه قرار گیرد.

آخوندی افزود: بدنه سازی و بازسازی چهارباغ هم کار ارزشمندی است که می تواند در امتداد طرح هایی همچون بازسازی بازارهای تاریخی این شهر میدان هایی همچون نقش جهان و امام علی، به عنوان یک الگو در بازآفرینی شهری مورد مداقه مسئولان قرار گیرد.

وی اضافه کرد: احیای چهارباغ عباسی و بدنه سازی آن می تواند با زندگی مدرن هم همخوانی داشته باشد.

وزیر راه و شهرسازی افزود: اصفهان آثار زیادی از دوران مختلف از سلجوقیان تا صفویه را در خود جای داده است که به همین دلیل اقدامات این شهر در حوزه بازآفرینی می تواند پارادایم دیگر شهرهای تاریخی ایران به شمار رود.

منبع : مهر 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار