با گسترش موارد کاربرد آزمایش بازدم به جای آزمایش خون، محققان موفق شدند سازوکاری را برای کمک به کاهش وزن افراد بیابند که براساس آن، زمان دقیق چربی سوزی بدن را می توان با استفاده از آزمایش بازدم تشخیص داد.
کد خبر: ۴۸۲۳۵۳
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۴ 12 October 2017
به گزارش تابناک : کارشناسان رژیم غذایی مناسب و افزایش حرکات ورزشی را برای کاهش وزن به افراد توصیه می کنند. یک روش دیگر در این زمینه انجام تمرینات استقامتی ورزشی است که در جریان آن بدن نه تنها کربوهیدرات ها مانند قند بلکه چربی را نیز می سوزاند.


در حال حاضر، زمان دقیق شروع چربی سوزی بدن از طریق آنالیز نشانگرهای زیستی در خون و ادرار تعیین می شود.محققان بیمارستان دانشگاهی زوریخ در سوییس روشی برای کنترل بسیار آسان و فوری لیپولیز (تجزیه یا تحلیل چربی) از طریق آزمایش بازدم فرد حین ورزش کردن ابداع کرده اند.


آنها حسگر جدیدی ساخته اند که با استفاده از یک تحلیلگر مناسب، امکان اندازه گیری زمان آغاز چربی سوزی را در بدن میسر می سازد.به گفته محققان، چربی سوزی در بدن با محصولات جانبی همراه است که به خون راه می یابند.


در کیسه های هوایی ریه، این مولکول ها - به ویژه مولکول های فرار - وارد هوایی می شود که به صورت بازدم از بدن خارج می شود . استون فرارترین متابولیت های لیپیدی است.حسگر ابداعی محققان به طور انحصاری وجود استون را اندازه می گیرد.


این حسگر بسیار حساس تر از نمونه های قبلی است و می تواند یک مولکول استون را در صدها میلیون مولکول تشخیص دهد.همچنین از آنجا که این حسگر به طور انحصاری به اندازه گیری استون می پردازد، بنابراین وجود بیش از 800 ترکیب فرار دیگر در بازدم بر این اندازه گیری تاثیری ندارد.


این حسگر به ورزشکاران یا افرادی که خواهان کاهش وزن هستند، امکان می دهد که خود زمان آغاز چربی سوزی بدنشان را اندازه بگیرند تا بتوانند رژیم تمرینی خود را بهینه کنند.

 منبع : ایرنا 
برچسب ها: کاهش وزن ، رژیم غذایی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار