رئیس اداره امور اجرایی زکات استان اصفهان گفت: مردم نیکوکار استان اصفهان طی شش ماهه سال جاری بیش از 10 میلیارد تومان به عنوان زکات واجب و مستحبی پرداخت کردند.
کد خبر: ۴۸۲۳۳۶
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۰ 11 October 2017
به گزارش تابناک : حجت‌الاسلام غلامحسین رنجبر با بیان این که زکات یکی از پایه‌های مهم دین اسلام است، گفت: نیکوکاران اصفهانی در شش ماهه نخست سال جاری بیش از 10 میلیارد تومان زکات پرداخت کردند.

وی با بیان این که یکی از برنامه‌های ماندگار و مستمر کمیته امداد احیاء زکات در جامعه است، افزود: همه ساله این نهاد با برنامه‌ریزی‌های مناسب، زکات کشاورزان و باغداران هم استانی را دریافت و میان نیازمندان واقعی مناطق محروم توزیع می‌کند.

رئیس اداره امور اجرایی زکات استان اصفهان ادامه داد: 77 درصد زکات جمع‌آوری شده برای رفع مشکلات محرومان و نیازمندان و 23 درصد نیز در زمینه ساخت و تکمیل پروژه‌های عام‌المنفعه در شش ماهه ابتدای سال جاری اختصاص یافته است.

وی با اشاره به این که بیش از 9 میلیارد 785 میلیون تومان هزینه شده است، تصریح کرد: بیش از هفت میلیارد 555 میلیون تومان از زکات جمع‌آوری شده برای تأمین جهیزیه، درمان، تحصیل، آزادی زندانیان، کمک معیشت و مسکن نیازمندان و 2 میلیارد و 229 میلیون تومان در زمینه ساخت و تکمیل پروژه‌های عام‌المنفعه شامل مسجد، حسینیه، خانه عالم، کتابخانه و غسالخانه هزینه شده است.

رنجبر در پایان با اشاره به این که استان اصفهان یکی از استان‌های فعال در پرداخت زکات واجب بوده است اظهار داشت: ترویج فرهنگ زکات و پرداخت به موقع آن سبب می‌شود تا این نهاد به عنوان متولی اصلی گام‌های مؤثر و مطلوب‌تری برای رفع نیازهای محرومان و توانمندسازی مددجویان بردارد.

منبع : فارس 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار