استاندار اصفهان گفت: حکم شهردار اصفهان امروز یا فردا صادر می‌شود.
کد خبر: ۴۸۲۰۸۵
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۸ 03 October 2017
به گزارش تابناک : رسول زرگرپور بعد از ظهر سه شنبه در نشست خبری با خبرنگاران با اشاره به برگزاری پانزدهمین اجلاس بین‌المللی پیر غلامان اظهار داشت: این اجلاس به لحاظ کمی و کیفی در شهر اصفهان با ابهت بیشتری برگزار شد و این اجلاس در این شهر ماندگار شد.

وی همچنین به تشییع پیکر شهید حججی اشاره کرد و ابراز داشت: میدان نقش جهان بار دیگر جمعیت بسیار با شکوهی را بر خود دید.

استاندار اصفهان با اشاره به اینکه داعش تهدیدهای زیادی را در خصوص برگزاری آئین تشییع پیکر شهید حججی داشت، اضافه کرد: این در حالی بود که این مراسم و همچنین عزاداری های دهه اول عاشورا با امنیت کامل سپری شد.

اقدامات خرافه عزاداری ها در اصفهان ۲۰ درصد کاهش یافت

وی با بیان اینکه در سال جاری با توجه به فعالیت‌های فرهنگی و اغنایی که انجام شد با کاهش ۲۰ درصدی مراسمات خرافه روبرو بودیم، اضافه کرد: امیدوارم در سال های آینده این آمار به صفر برسد.

زرگرپور در ادامه با اشاره به اینکه در بحث کاهش آلودگی هوای اصفهان به میزان قابل قبولی به اهداف خود رسیده‌ایم، افزود: در حال حاضر رسیدن به هوای سالم مورد توجه ماست که ۹۰ درصد محقق شده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۰۷ شهر در استان اصفهان وجود دارد، تصریح کرد: تاکنون حکم شهرداران ۷۵ شهر صادر شده است.

شهردار ۱۱ شهر استان هنوز معرفی نشده‌اند

استاندار اصفهان با بیان اینکه احکام ۱۵‌ شهر در دست بررسی است، گفت: اعضای شورای ۱۱ شهر هنوز شهردار خود را معرفی نکرده اند.

وی با بیان اینکه اعضای شورای شهر به مدت سه ماه فرصت معرفی شهردار را دارند، گفت: شهرداران معرفی شده شش شهر نیز به دلیل شرایط فردی یا شغلی رد شده است و یکی از شرایط داشتن پنج سال سابقه فعالیت در حوزه شهری داشته باشد.

زرگرپور با بیان اینکه چنانچه شهرداری صلاحیت نداشته باشد و شورای شهر بر انتخاب وی اصرار داشته باشند به شورای حل اختلاف ارجاع داده می شود، تصریح کرد: در این موارد حکم شورای حل اختلاف برای هر دو طرف لازم الاجراست که تاکنون سه مورد در اصفهان در شورای حل اختلاف عنوان شده که یکی تاکنون تایید شده است.

وی در  ادامه با اشاره به احکام چهار شهردار بالای ۲۰۰هزار نفر شهر اصفهان نیز گفت: تاکنون حکم سه شهردار صادر و حکم شهردار اصفهان نیز امروز یا فردا صادر می‌شود.

استاندار اصفهان تصریح کرد: استعلامات مورد نیاز برای شهردار اصفهان با توجه به اینکه قبلا شهردار نبوده به طول انجامید.

منبع : مهر 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار