تابناک: مراسم تعزیه خوانی ۴۰۰ سالهٔ دهه آخر صفر آن در حسینیه بزرگ حضرت اباالفضل قودجان از شهرت بسیار زیادی برخوردار است و بزرگترین و بهترین مراسم تعزیه به مدت ده شب از ظهر اربعین تا شب رحلت پیامبر اکرم و امام حسن مجتبی در دو نوبت عصر و شب برگزار می شود.
کد خبر: ۴۸۲۰۰۱
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۹ 30 September 2017

تابناک اصفهان: آغاز محرم در خوانسار با مراسم خاص چاووشی‌خوانی همراه است؛ نکته مهم اینکه عزاداری های خوانسار حال و هوای سنتی خود را حفظ کرده و از تهاجم مدرنیته و عزاداری های نامناسب در امان بوده است.

بعد از ظهرها چندین تعزیه فعال در خوانسار در طول ماه محرم به اجرای مراسم می‌پردازند و در ماه صفر نیز اجرای تعزیه به ویژه در روستای قودجان در کشور شهرت ویژه‌ای دارد.

مراسم تعزیه خوانی ۴۰۰ سالهٔ دهه آخر صفر آن در حسینیه بزرگ حضرت اباالفضل قودجان از شهرت بسیار زیادی برخوردار است و بزرگترین و بهترین مراسم تعزیه به مدت ده شب از ظهر اربعین تا شب رحلت پیامبر اکرم و امام حسن مجتبی در دو نوبت عصر و شب با حضور اساتید به نام این هنرمذهبی سنتی و با نظارت فقیه اهل بیت آیت الله حاج سید مرتضی خاتمی از شخصیت‌های ممتاز علمی کشور که خود ایشان هم متولد قودجان بود در حسینیه حضرت اباالفضل ع قودجان برگزار میشد.

Image result for ‫تعزیه قودجان خوانسار‬‎

این حسینیه مجهز به هتل، چندین سالن بزرگ و کلیه امکانات رفاهی برای اسکان و آسایش گردشگران مذهبی و مسافران برای شرکت در این آیین تعزیه است.


http://media.mehrnews.com/d/2016/11/29/4/2288664.jpg?ts=1486462047399

این روستا یکی از قطب‌های گردشگری مذهبی محسوب می‌شود همچنین این مراسم از طریق پخش زنده اینترنتی در سایر کشورهای دنیا نیز پخش می‌گردد.

http://media.mehrnews.com/d/2016/11/29/4/2288667.jpg?ts=1486462047399

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار