تابناک: با وجود روی کار آمدن دوباره دولت اعتدال اما شواهد حاکی از تلاش ها برای ابقای زرگرپور به عنوان استاندار اصفهان است که تاکنون این سعی نیز جواب داده است و هیچ یکی از گزینه های مطرح برای جایگزین احتمالی زرگرپور نتوانسته اند، اجماع نظر برای ورود به استانداری اصفهان را به دست آورند و هنوز وزارت کشور تصمیم جدی برای تغییر استاندار در اصفهان ندارد.
کد خبر: ۴۸۱۳۱۴
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۱ 12 September 2017

به گزارش تابناک اصفهان، در حالیکه روند تغییر و تحولات در استان های مختلف کشور آغاز شده است و به نظر می رسد بیش از 70 درصد استانداران در این دور تغییر کرده یا جابجا شوند اما وضعیت سیاسی ترین استان کشور، همچنان در پس ابهام ها و گمانه زنی ها نامعلوم است.

تغییر مدیریت ارشد استان اصفهان یکی از خواسته های مردم در انتخابات اخیر ریاست جمهوری بود که البته انتقادات جریان اعتدال و اصلاحات در استان به روند امور اجرایی استان را هم نمی توان در مطالبه این خواسته نادیده گرفت به طوریکه به نظر می رسید بعد از پیروزی دوم حسن روحانی یکی از گزینه های اصلی برای تغییر، استاندار اصفهان باشد.

رسول زرگرپور که در دولت یازدهم هم تا مرز رفتن پیش رفته بود و با وساطت برخی بزرگان شهر اصفهان، در سمت خود ابقا شد، نتوانسته خواسته های اصلاح طلبان در امور سیاسی و اجرایی استان را اجرایی کند و بسیاری او را استاندار همسو با سیاست های مرکزی نمی دانند. از سوی دیگر مسئله مهم استان اصفهان یعنی محیط زیست و زاینده رود نیز در این دوره با یک مصوبه نه چندان کارآمد، به حال خود رها شده است.

موضوع زاینده رود و عدم تحقق حق آبه کشاورزان اصفهانی، موجی از نارضایتی از مدیریت اجرایی استان را رقم زده است که به همین دلیل هم که شده بود، فعالان حوزه کشاورزی و محیط زیست یکی از گروه های خواستار تغییر استاندار اصفهان بودند که این امر در دوره گذشته محقق نشد.

با وجود روی کار آمدن دوباره دولت اعتدال اما شواهد حاکی از تلاش ها برای ابقای زرگرپور به عنوان استاندار اصفهان است که تاکنون این سعی نیز جواب داده است و هیچ یکی از گزینه های مطرح برای جایگزین احتمالی زرگرپور نتوانسته اند، اجماع نظر برای ورود به استانداری اصفهان را به دست آورند و هنوز وزارت کشور تصمیم جدی برای تغییر استاندار در اصفهان ندارد.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار