تابناک: با تلاش استاندار اصفهان و پیگیری از دستگاه ها و همینطور دستور دادستان اصفهان اولين گام برای جلوگیری از زياده خواهي هاي مسئولان استان چهار محال بختياري با توقف موقتي طرح انتقال آب بن-بروجن برداشته شد و مقرر شد در جلسه شوراي عالي آب مسئله بررسي و منبع تامین آب براي اين طرح نهايي شود.
کد خبر: ۴۸۱۲۱۶
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۶ 10 September 2017

تابناک اصفهان: طی روزهای اخیر با حضور پیمانکار و نیز عکس هایی که از محل کارگاه پروژه بن - بروجن منتشر شد، مشخص شد که این طرح غیرقانونی در غفلت برخی مسئولان دوباره در مرحله اجرایی قرار گرفته است.

این موضوع در این مدت سبب اعتراض بسیاری از فعالان محیط زیست اصفهان و نیز کشاورزان شده بود چراکه براساس طرح 9 ماده ای احیای زاینده رود هرگونه بارگزاری جدید بروی رودخانه ممنوع بود از سوی دیگر دلایل علمی و راه های جایگزین برای روستاهایی که قرار است به وسیله پروژه بن – بروجن، آبرسانی شوند، وجود دارد اما مسئولان استان چهارمحال و بختیاری این طرح را دوباره در مرحله عملیاتی قرار داده بودند.

بعد از این اعتراضات، اقدامات قانونی برخی مسئولان استان برای پیگیری این مسئله آغاز شد که در نهایت نیز منجر به توقف این طرح شد.

حيدرعلي عابدي نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی درمورد طرح غیر قانونی انتقال آب از بن بروجن گفت :با تلاش استاندار اصفهان و پیگیری از دستگاه ها و همینطور دستور دادستان اصفهان اولين گام برای جلوگیری از زياده خواهي هاي مسئولان استان چهار محال بختياري با توقف موقتي طرح انتقال آب بن-بروجن برداشته شد و مقرر شد در جلسه شوراي عالي آب مسئله بررسي و منبع تامین آب براي اين طرح نهايي شود.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار