تابناک: درحالیکه اکثر ظن ها برای انتخاب جایگزین رسول زرگرپور در استانداری اصفهان، گزینه هایی همچون محمود حسینی و حسین رضایی را هدف قرار داده بود اما گمانه های جدید خبر از طرح گزینه هایی همچون مرتضی بانک، مشاور روحانی و طباطبائی نژاد که پیشتر نماینده اردستان در مجلس بود، دارد.
کد خبر: ۴۸۰۵۹۵
تاریخ انتشار: ۰۴ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۶ 26 August 2017

به گزارش تابناک اصفهان، در حالی که اکثر ظن ها برای انتخاب جایگزین رسول زرگرپور در استانداری اصفهان، گزینه هایی همچون محمود حسینی و حسین رضایی را هدف قرار داده بود اما گمانه های جدید خبر از طرح گزینه هایی همچون مرتضی بانک، مشاور روحانی و طباطبائی نژاد که پیشتر نماینده اردستان در مجلس بود، دارد.

مرتضی بانک با سابقه اجرایی و اقتصادی شانس بیشتری نسبت به بقیه رقبای خود دارد چراکه استان اصفهان سالهاست از چالش های اقتصادی بیشماری به ویژه در حوزه صنعت، رنج می برد که به نظر می رسد گزینه جانشین زرگرپور در استان اصفهان باید مردی از جنس اقتصاد باشد.

اما از طرف دیگر برخی، سوابق قضائی و مدیریت حقوقی طباطبائی نژاد را به عنوان یک مزیت برای استان اصفهان تلقی می کنند که در صورت انتخاب با توجه به جوان بودن و نیز اشراف به قوانین، خلاء استان در پیگیری مطالبات به ویژه خواسته های اقتصادی در بودجه را می تواند تا حدودی سر و سامان دهد.

به هرحال درحالی که برخی اصلاح طلبان در تلاش هستند تا محمود حسینی را از اردوگاه خود راهی استانداری اصفهان کنند، شنیده ها حاکی از رایزنی محدباقر نوبخت با رئیس جمهور برای استانداری مرتضی بانک به عنوان هم حزبی قدیمی خود است.

مرتضی بانک که همچون نوبخت سابقه فعالیت در حزب اعتدال و توسعه را دارد، در انتخابات اخیر ریاست جمهوری نیز عهده دار قائم مقامی ستاد روحانی شد و با سابقه ای که در حوزه گردشگری دارد می تواند گزینه محتمل تری برای اصفهان که نخستین حوزه خود برای درآمدزایی را گردشگری قرار داده است، به شمار آید.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار