مديرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان از کاهش بيش از3 درصدي مصرف آب شرب شهر اصفهان خبر داد.
کد خبر: ۴۸۰۱۲۴
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۱ 12 August 2017

به گزارش تابناک : هاشم اميني با بيان اينکه جدي بودن بحران کم آبي در فلات مرکزي کشور امري غيرقابل انکار است، اظهار داشت: وقوع پياپي خشکسالي در کشور بحران کم آبي را به يکي از معضلات اساسي تبديل کرده است پس در چنين شرايطي مهيا نمودن بسترهاي فرهنگسازي مصرف بهينه آب يکي از نيازهاي مبرم به شمار ميآيد.

وي ادامه داد: درسه ماهه اول سال جاري با صدور اخطاريه به مشترکين پرمصرف، توزيع بروشور، بررسي مصارف انشعابات خاص، شناسايي انشعابات غيرمجاز، بازديدهاي ميداني، نصب بنر صرفه جويي در سطح شهر منجر به کاهش مصرف بيش از 3درصدي آب در اصفهان شد.

مديرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با اشاره به بررسي راهکارهاي مقابله با کمبود آب، گفت: ابزارهاي تشويقي، پايش مشترکين پرمصرف، تشکيل گروه مروجين و برگزاري عمليات مقابله با بحران ميتواند بسيار مؤثر در مصرف بهينه آب باشد که در اين راستا شرکت آبفا استان اصفهان اقداماتي را در دستور کار قرار داده است به گونه اي که با اهداي جوايز به مشترکين کم مصرف، معرفي کم مصرفها در بخش غيرخانگي به صداوسيما براي مصاحبه و برنامه ريزي جهت تشويق 500 مشترک کم مصرف از سوي هيئت مديره شرکت از جمله ابزارهاي تشويقي پيرامون اين موضوع بوده است.

وي در خصوص پايش مشترکين پرمصرف در سه ماه اول سال جاري، گفت: طي سه ماه اول سال جاري 145 هزار و 838 فقره اخطار به مشترکين پرمصرف و 299 هزار و 128 فقره اخطار به مشترکين بدهکار ارسال شد.

اميني ادامه داد: با پايش بيمارستانها و مراکز درماني که از جمله مشترکين پرمصرف محسوب ميشوند و توصيههايي که در راستاي مصرف صحيح آب به اين مراکز ارائه شد بيمارستانها و مراکز درماني بيش از 5 درصد در مصرف آب صرفه جويي کردند.


منبع : روزنامه نصف جهان 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار