انتصاب سه زن در کابینه رئیس‌جمهوری، شهادت رزمنده اصفهانی مدافع حرم، اخبار ضد و نقیض درباره دستگیری مجری زن در فرودگاه امام (ره) و دستگیری کلاهبرداران خشن در کاشان در زمره اخبار مورد توجه شبکه های اجتماعی اصفهان در 24 ساعت گذشته بود.
کد خبر: ۴۸۰۰۶۴
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۹ 10 August 2017
به گزارش تابناک : اخبار ملی در فضای مجازی استان اصفهان:
*** انتصاب سه زن در کابینه رئیس‌جمهوری در صدر اخبار مورد توجه شبکه های اجتماعی اصفهان قرار داشت. رئیس جمهوری در احکام جداگانه ای مسئولیت 2 معاونت ریاست جمهوری و همچنین دستیار رئیس جمهوری در امور حقوق شهروندی را به زنان واگذار کرد. حسن روحانی، دکتر معصومه ابتکار را به عنوان 'معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده'، دکتر لعیا جنیدی را به عنوان 'معاون حقوقی رئیس جمهوری' و شهیندخت مولاوردی را به عنوان «دستیار رئیس جمهوری در امور حقوق شهروندی» منصوب کرد. 
*** شهادت رزمنده اصفهانی مدافع حرم نیز از اخبار مورد توجه بود. «محسن حججی» 25 ساله و اهل نجف آباد اصفهان از جهادگران و فعالان فرهنگی کشور نزدیک مرز سوریه با عراق به اسارت گروه تروریستی تکفیری داعش درآمد و پس از 2 روز به دست تروریست‌های تکفیری در سوریه به شهادت رسید. شهید حججی یکی از نیروهای لشکر زرهی 8 نجف اشرف و از نیروهای فعال موسسه شهید احمد کاظمی بود.
*** اخبار ضد و نقیض درباره دستگیری مجری زن در فرودگاه امام (ره) نیز از دیگر مطالب مورد توجه شبکه های اجتماعی بود. پس از ماجرای انتشار عکس‌های یکی از مجریان زن تلویزیون در خارج کشور، برخی منابع خبری روز سه شنبه خبر از بازداشت او در فرودگاه امام (ره) هنگام ورود به ایران را منتشر کردند. به گفته برخی منابع خبری، یکی از مسئولان فرودگاه امام (ره) این خبر را تائید کرده است از طرفی مدیر کل زندان های استان تهران با اظهار بی‌اطلاعی از این موضوع گفته است که از دستگیری اطلاع ندارم. من فقط گفتم که وی وارد زندان های تهران نشده است.
*** اظهارات معاون وزیر ورزش درباره 2 بازیکن فوتبال نیز از دیگر اخبار مورد توجه بود. به گفته برخی منابع خبری، داورزنی معاون وزیر ورزش گفت: به دلیل اینکه شجاعی و حاج صفی خط قرمز نظام را زیر پا گذاشتند دیگر جایی در تیم ملی فوتبال ایران ندارند. وی درباره اینکه کی روش چه واکنشی به دعوت نشدن از این دو بازیکن به تیم ملی فوتبال دارد گفت:مراجع تصمیم گیری به این موضوع نظام جمهوری اسلامی ایران، وزارت ورزش و جوانان و همچنین فدراسیون فوتبال هستند، نه آقای کارلوس کی روش.

ب: اخبار محلی در فضای مجازی استان اصفهان:
*** دستگیری کلاهبرداران خشن در کاشان از اخبار محلی مورد توجه بود. فرمانده نیروی انتظامی کاشان از انهدام باندی که با تصادف ساختگی هشت میلیارد ریالی کلاهبرداری کرده بودند خبر داد. این افراد اعتراف کردند که پس از شناسایی و اغفال افراد فقیر با وعده پرداخت درصدی از مبلغ دیه دریافتی با قساوت تمام اقدام به شکستگی‌های عمدی بر روی آنان کرده و سپس با تصادف ساختگی مصدومان حادثه را جهت مداوا به بیمارستان منتقل و با تشکیل پرونده از شرکت‌های بیمه، دیه دریافت می‌کردند.
*** وجود 500 مدرسه مختلط در استان اصفهان نیز از اخبار مورد توجه شبکه های اجتماعی اصفهان بود. مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان با اشاره به وجود بیش از 500 مدرسه مختلط در استان اصفهان گفت: این مدارس بیشتر در مناطق روستایی و به دلیل کمبود دانش آموز برپا شده‌اند.
*** گرد و خاک در مناطق شرق و شمال شرق اصفهان نیز دیگر خبر محلی مورد توجه بود. به گفته کارشناس هواشناسی استان اصفهان از روز پنجشنبه گاهی افزایش ابر و در بعد از ظهر و شب در نواحی شرقی و شمال شرقی اصفهان گاهی آسمان همراه با گرد و خاک خواهد بود.

منبع : ایرنا 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار