وزیر نیرو گفت: تنها چیزی که برای آینده صنعت آب و برق کشور نگران کننده است ساختار غلط اقتصادی حاکم بر آن است که باید وزیر جدید کابینه دوازدهم تلاش و اهتمام خود را بر اصلاح آن قرار دهد.
کد خبر: ۴۸۰۰۲۷
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۸ 09 August 2017
«حمید چیت چیان» ظهر در خاتمه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران افزود: صنعت آب و برق کشور از نظر توان اجرایی، مدیریتی، فناوری، صنعتی و ... شرایط بسیار خوبی دارد.

به گفته وی، اگر در آینده نیز خواهان تامین مطمئن آب و برق و پایداری در این خصوص هستیم، وزیر جدید نیرو باید یکی از مهمترین برنامه های خود را در این راستا قرار دهد.

 تقدیر از مدیریت مصرف آب و برق از سوی مردم، کشاورزان و صنایع
چیت چیان در ادامه با اشاره به اینکه تقریبا پیک مصرف آب و برق را پشت سر گذاشته ایم و فقط با موج احتمالی جدید گرما ممکن است شرایط پیک مصرف را در پیش داشته باشیم، خاطرنشان کرد: صنایع، کشاورزان و آحاد مردم با مدیریت مصرف بویژه در مصرف برق یاری رسان وزارت نیرو بودند، به طوری که در کنار نزدیک به 55 هزار مگاوات قدرت تولید برق عملی، بین چهار هزار تا چهار هزار و 500 مگاوات مدیریت بار انجام شد.

به گفته این مقام مسئول، اگر قرار بود مصرف برق با روند پیشین ادامه داشته باشد با چهار تا پنج هزار مگاوات خاموشی مواجه می شدیم.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار