رویترز از کاهش عرضه نفت عربستان به اکثر مشتریان آسیایی‌اش خبر داده که این اتفاق نشان از تصمیم درست اوپک از توافق کاهش تولید است.
کد خبر: ۴۷۵۰۰۶
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۲ 08 August 2017
به گزارش تابناک : طبق توافق اوپک به منظور کاهش تولید نفت ، عربستان نیز به این قرارداد گرویده و قرار است تا 10 درصد تولید خود را کاهش دهد.

بنا بر این گزارش، رویترز اعلام کرد: عربستان به منظور تبعیت از توافق کاهش تولید، میزان عرضه نفت خود به اکثر مشتریان آسیایی اش را تا ۱۰ درصد کاهش خواهد داد. 

این در حالی است که به گفته منابع آگاه، عربستان بزرگترین صادرکننده نفت جهان، عرضه نفت عربستان به پالایشگاه‌های چینی عمدتا بین 5 تا 10 درصد کاهش خواهد داشت. هرچند که یک خریدار گفته که کل نفتی را که مقرر شده بود دریافت کرده و یک مشتری دیگر هم گفته کاهش عرضه کمتر از 5 درصد بوده است.


کاهش صادرات به جای کاهش تولید
گفتنی است کاهش عرضه نفت عربستان در شرایطی اتفاق می افتد که تردیدها در مورد موثر واقع شدن توافق کاهش تولید اوپک و متحدانش افزایش یافته است. 

بر این اساس میزان صادرات نفت اوپک در ماه جولای به بالاترین رقم در سال 2017 رسید و تولید کنندگان را واداشت تا به جای کاهش تولید، روی کاهش صادرات خود متمرکز شوند.

شرکت آرامکوی عربستان اخیرا عرضه نفت به آمریکا و اروپا را کاهش داده، اما به منظور حفظ سهم خود از بازار مهمی همچون آسیا تاکنون اکثر تقاضاهای موجود در این بازار را به طور کامل تامین کرده است.

یک تاجر بازار نفت که نخواست نامش فاش شود گفت: «عربستان همچنان می خواهد سهم خود از بازار آسیا را حفظ کند.»

«انتظار می رود کاهش عرضه عربستان به بازار آمریکا تداوم یابد، زیرا استراتژی این کشور در کاستن از میزان ذخایر نفتی آمریکا موثر واقع شده است.»

کاهش عرضه نفت عربستان به آسیا احتمالا موجب تقویت بازار نفت خاورمیانه خواهد شد، زیرا پالایشگاه ها احتمالا برای جبران کمبود خود به خرید تک محموله ها روی خواهند آورد.


منبع : اکوتیتر 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار