هر چند دیر شده است اما باید پرسید که فراکسیون امید اسامی وزراء رفوزه دولت روحانی را منتشر می‌کند یا اینکه آنرا در جیب خود نگاه می‌دارد؟
کد خبر: ۴۷۴۸۸۳
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۳ 08 August 2017
به گزارش تابناک : دولت یازدهم با همه کم و کاستی‌هایش به اتمام رسید و جریان اصلاحات به عنوان حامی تمام قد این دولت در برهه‌های مختلف و در ساختارهای سیاسی مانند مجلس بیشترین حمایت را از این دولت انجام داد. در این میان فراکسیون امید و رئیس ‌آن محمدرضا عارف که اینک در میان اصلاح‌طلبان نیز به «آقای سکوت»‌ معروف است، کمترین انتقاد را به وزرای دولت روحانی داشتند و جالب اینجاست که امروز نیز به عنوان یک مدعی برای کابینه دوازدهم حتی برای انتصاب رئیس‌دفتر رئیس‌جمهور نیز تعیین و تکلیف می‌کنند.
 
در چند روز اخیرا از اردوگاه این جناح سیاسی خبرهایی می‌رسد که فراکسیون امید (اصلاح‌طلبان) جلسات مختلفی را برای انتخاب وزرای کابینه دوازدهم تشکیل داده و برای رسیدن به وزیر مطلوب خود حتی به اعمال فشار به دولت می‌پردازد. در این میان گفته می‌شود که کمیته بررسی فراکسیون امید حتی عملکرد وزراء کابینه دولت قبل را نیز مورد بررسی قرار داده و چند وزیر را نیز در این راستا رفوزه اعلام کرده‌اند.

در همین رابطه، قاسم میرزایی نکو عضو هیئت رئیسه فراکسیون امید در پاسخ به سئوالی در مورد نظر فراکسیون متبوعش در مورد وزرای پیشنهادی احتمالی، خاطرنشان کرد:« پس از معرفی کابینه، فراکسیون امید کمیته‌های مختلفی تشکیل داده و در پایان نسبت به وزرا با خرد جمعی در مجمع رای گیری می کند. »

وی افزود: «کابینه ای که اخبارش به ما رسیده، کابینه مورد قبولی است و به تفکر اعتدال نزدیکی و قرابت دارد.»
 عضو فراکسیون امید ضمن ابراز رضایت از اسامی طرح شده به عنوان وزرای دولت دوازدهم گفت: «ما طی بررسی که در فراکسیون امید کردیم، هفت وزیر رفوزه شده و نمره خوب نیاوردند. خوشبختانه از این هفت نفر، ۵ نفر معرفی نشدند.»
اما حال سئوال اساسی این است که چرا آنهم بعد از پایان دولت یازدهم نمایندگان فراکسیون امید دست به بررسی عملکرد وزراء دولت زده‌اند و تکلیف حمایت‌هایی که پیش از این اصلاح‌طلبان از همین وزرای رفوزه می کردند، چه می‌شود؟ فراکسیون امید درحالی از رفوزه شدن ۷ وزیر دولت یازدهم خبر می‌دهد که بایستی کارنامه کاری خود از نظر تذکر و نظارت بر کار این وزراء را نیز برای افکارعمومی شفاف کند.

بر اساس صحبت‌های میرزایی نکو،‌ دولت یازهم دو وزیری که از نظر اصلاح‌طلبان رفوزه شده‌اند را به عنوان وزرای پیشنهادی دوباره به مجلس معرفی خواهد کرد،‌ سئوال دیگر این است که بر اساس چه معیاری این وزراء رفوزه شدند و فراکسیون اصلاح‌طلب مجلس در قبال این رفوزه‌ها چه اقدامی انجام می‌دهد؟
دست آخر هر چند دیر شده است اما باید پرسید که فراکسیون امید اسامی وزراء رفوزه دولت روحانی را منتشر می‌کند یا اینکه آنرا در جیب خود نگاه می‌دارد؟

منبع : مشرق
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار