تابناک: امسال هم مستمری مددجویان پشت نوبتی بهزیستی افزایش نخواهد داشت و این افراد که در حوزه معلولان تعدادشان به 150 هزار نفر می رسد، تا سال 97 باید منتظر مجوز مجلس برای این افزایش باشند.
کد خبر: ۴۶۴۳۸۳
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۵ 22 July 2017
تابناک اصفهان: آن گونه که از خبرها برمی آید امسال هم مستمری مددجویان پشت نوبتی بهزیستی افزایش نخواهد داشت و این افراد که در حوزه معلولان تعدادشان به 150 هزار نفر می رسد، تا سال 97 باید منتظر مجوز مجلس برای این افزایش باشند.
 
 رئیس سازمان بهزیستی کل کشور در این رابطه با اشاره به اینکه بودجه کافی برای افزایش مستمری مددجویان پشت نوبتی وجود ندارد، گفت: افزایش مستمری مددجویان پشت نوبتی درسال ٩٧ انجام می شود.

انوشیروان محسنی بندپی در مورد افزایش مستمری برای مددجویان بهزیستی طبق قانون مصوب مجلس،گفت: کمیته امداد امام (ره) و سازمان بهزیستی طبق قانون مصوب مجلس موظف شدند میزان مستمری ها را تنها برای مددجویانی که از گذشته از این نهادها خدمات دریافت می کردند افزایش دهند.

وی با بیان اینکه نمی توان افزایش مستمری را برای مددجویان پشت نوبتی در نظر گرفت، افزود: اگر قرار باشد مستمری برای همه مددجویان افزایش پیدا کند، ممکن است افراد بسیاری برای دریافت مستمری به نهادهای حمایتی مراجعه کنند؛ این درحالی است که بودجه پرداخت افزایش مستمری برای تمام مددجویان وجود ندارد.

بندپی با تاکید براینکه مجلس به افزایش مستمری برای پشت نوبتی ها رای نداد، تصریح کرد: مجلس برای افزایش مستمری مددجویان ٤ هزار میلیارد تومان مصوب کرد، یعنی مقرر شد تنها برای افرادی که تا کنون مستمری پرداخت شده است، مبالغ افزایش پیدا کند؛ ضمن اینکه طبق لیست سازمان بهزیستی از میزان مددجویان، مستمری ها افزایش پیدا کرد.

محسنی بندپی با بیان اینکه اعتبارات لازم برای افزایش مستمری مددجویان پشت نوبتی وجود ندارد،گفت: البته در بررسی لایحه بودجه سال ٩٦ افزایش مستمری برای مددجویان پشت نوبتی هم مطرح شد، اما متاسفانه به تصویب نمایندگان نرسید؛ اما برای مددجویان پشت نوبتی مقررشد که در لایحه بودجه سال ٩٧ این موضوع مورد بررسی قرار گیرد.

رییس سازمان بهزیستی کل کشور، با اشاره به اینکه درحال حاضر حدود ١٥٠ هزار نفر معلول پشت نوبت دریافت خدمات حمایتی بهزیستی هستند، افزود: همچنین حدود ٥٤ هزار خانوار نیز برای دریافت خدمات حمایتی پشت نوبت قرار دارند.
منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار