کد خبر: ۳۲۸۹۸۴
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۵ - ۱۹:۰۰ 14 November 2016
ساعاتی پس از انتشار خبر اولیه تیراندازی نیروهای امنیتی و نظامی نیجریه به مراسم اربعین، رسانه‌ها از شهادت حداقل 10 نفر و زخمی شدن تعدادی دیگر خبر داده‌اند. 
 
به گزارش فارس، رسانه‌ها در ادامه خبر منتشر شده امروز دوشنبه درباره تیراندازی نیروهای امنیتی نیجریه به مراسم اربعین حسینی، آماری از تلفات این حمله مخابره کرده‌اند. 
 
حوالی ظهر امروز دوشنبه بود که در رسانه‌ها خبری فوری گزارش دادند که نیروهای امنیتی نیجریه به شرکت‌کنندگان در مراسم اربعین حسینی تیراندازی کردند 
 
با گذشت ساعاتی از انتشار این خبر، حالا رسانه‌ها آماری از تلفات حمله نیروهای امنیتی نیجریه به مراسم اربعین حسینی منتشر کردند. 
 
به گزارش پرس‌تی‌وی، پس از تیراندازی نیروهای امنیتی نیجریه به یک گروه از مسلمانان شیعه حداقل 10 نفر شهید و چندین تن دیگر زخمی شدند. 
 
این گروه از شیعیان نیجریه‌ای با برگزاری تجمع در تدارک برای آماده شدن به منظور برگزاری مراسم اربعین حسینی بودند. 
 
خبرگزاری فرانسه هم به نقل از یکی از شاهدان عینی گزارش داد: «پیش از حضور پلیس برای انتقال پیکرها، من 15 پیکر را دیدم که روی زمین پهن شده بودند». 
 
حمله به تجمع شیعیان نیجریه‌ای در حالی انجام شده که یکشنبه شب(دیشب) جنبش اسلامی نیجریه در بیانیه‌ای اعلام کرده بود نظامیان ارتش این کشور در تلاش برای مسدود کردن مسیر حرکت افرادی هستند که می‌خواهند به منظور شرکت در مراسم اربعین، از دیگر نقاط خود را به «ایالت کانو» برسانند. 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار