مدیرعامل شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی، فرهنگی و ورزشی سپاهان شهرداری با بیان اینکه برج پرچم 50متری در مجموعه صفه برافراشته شد، گفت: در آستانه نوروز ۱۴۰۲ پرچم مقدس کشورمان در ارتفاع 50متری صفه و با مساحت حدودی ۲۰۰ مترمربع به اهتزاز درآمد.
کد خبر: ۱۰۹۷۰۴۷
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۹ 15 March 2023

سعید ساکت، با اشاره به نقطه‌یابی پروژه برج پرچم 50متری مجموعه گردشگری صفه اظهار داشت: این برج دقیقا در نقطه‌ای واقع شده که از محل بزرگراه‌های شاخص شهر در جنوب اصفهان دید ویژه‌ای دارد.
وی با اشاره به شرکت‌های مشارکت‌کننده در این طرح ادامه داد: در این رابطه با مجموعه‌ای از شرکت‌های طراح و دانش‌ بنیان صحبت شد و تعاملاتی صورت گرفت.
مدیرعامل شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی، فرهنگی و ورزشی سپاهان شهرداری تصریح کرد: در خصوص خرید متریال و تجهیزات مربوطه با شرکت نام آشنا و دارای سابقه عملکردی موثر در کشور عزیزمان مذاکره کردیم.
وی با اشاره به شرایط کوهستانی و بادگیر بودن منطقه گفت: محاسبات لازم از نظر مهندسی و میزان وزش باد و تنش‌های احتمالی انجام شد. سپس خرید تجهیزات انجام و پس از 10 روز نماد پرچم مقدس کشور عزیزمان در صفه به اهتزاز درآمد.
ساکت خاطرنشان کرد: در فرایند اجرای عملیاتی این طرح، بخش ویژه‌ای از ظرفیت‌های فنی و مهندسی شرکت بکار گرفته شد تا با توجه به حساسیت پروژه و بادگیر بودن مجموعه همه موارد ایمنی و جدول محاسباتی ارائه شده در دفترچه طراحی مورد توجه قرار گرفت.
وی با بیان اینکه مجوزهای مربوط به طرح نیز از بخش‌ها و ارکان مختلف شهر و استان اصفهان دریافت شده، اظهار داشت: پروژه در کمیسیون جانمایی شهرداری اصفهان مجوزهای مربوطه را دریافت کرد. همچنین با مسئولان مربوطه در سازمان میراث فرهنگی و گردشگری شهر اصفهان مذاکرات انجام و مجوز دریافت شد.
مدیرعامل شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی، فرهنگی و ورزشی سپاهان شهرداری ادامه داد: با توجه به ارتفاع پروژه مجوزهای ویژه نیز از مراجع ذی‌صلاح دریافت شده است.
وی تصریح کرد: با توجه به ارتفاع این برج، نیاز بود تا سازه از استحکام بالایی برخوردار باشد، پس در عملیات بتن‌ریزی نیز همکاران نظارت کامل را داشتند و ۱۵۰ تن بتن ریزی، بیش از ۳ تن آرماتوربندی انجام گرفت. همچنین تابلو برق، سیستم هشدار متصل به سولار،گیربکس برقی و سیستم ارتینگ توسط یکی از شرکت‌های دانش بنیان اجرا شده است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار