مدیرکل دفتر توسعه کارآفرینی و بهره وری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: اصفهان پیشگام طرح پویش اشتغال در کشور است و می تواند الگوی خوبی برای کارآفرینی باشد.
کد خبر: ۱۰۵۱۱۴۱
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۲ 17 June 2022

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه احتماعی استان اصفهان علی زندوکیلی که به همراه هیات دولت سیزدهم در سفر یک روزه رئیس جمهور به اصفهان سفر کرده  بود در نشست صمیمانه با کارآفرینان برتر اصفهان اظهار داشت: قصد داریم طرح های قبلی را ساماندهی کنیم تا به نتیجه های بهتری دست یابیم.

وی ادامه داد: اصفهان در حوزه کارآفرینی تعامل خوبی با بخش های مختلف دارد و پیشگام طرح پویش اشتغال شده است. ایرادی در این طرح نیست و بخشی از مشکلات کشور در حوزه اشتغال را حل می کند که یکی از آنها هدفمند شدن نیروی کار به سمت اشتغال است.

مدیرکل دفتر توسعه کارآفرینی و بهره وری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: صبح امروز پنجشنبه 26 خرداد از پارک فناوری اصفهان بازدید کردم و در این بازدید مشخص شد مشابه طرح پویش اشتغال در پارک فناوری اجرا شده است.

زندوکیلی خاطرنشان کرد: مشکل بزرگ در بخش کارآفرینی عدم تعامل کارآفرینان بخش های مختلف با یکدیگر است تا در قالب یک تشکل صنفی، مطالبات خود را به بخش دولتی منتقل کنند.

وی اذعان داشت: کار آفرینان برای کسب نتیجه بهتر باید در کنار یکدیگر و در تعامل با هم باشند و با دانشگاه آزاد و مرکز مشاوره اشتغال و کارآفرینی وزارت کار ارتباط برقرار کنند.

مدیرکل دفتر توسعه کارآفرینی و بهره وری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در بدو ورود با ارائه دستور العمل ها و اصلاحیه های جدید تلاش کردیم  بخشی از مشکلات را حل کنیم.

وی به کارآفرینان برتر اصفهان گفت: دولت در حوزه اشتغال و کار آفرینی میتواند بهتر عمل کند ولی انتظار میرود بخش خصوصی علاوه بر تعامل مناسب با دولت پیشنهادات خود را به صورت یکپارچه به بخش دولتی ارائه کند. 

زندوکیلی با بیان اینکه  14 سال است که جشنواره کارآفرینان برتر اجرا میشود  اظهار داشت: کانون کارآفرینان  در قالب یک تشکل صنفی میتواند  مسایل کار آفرینان را به دولت منتقل کند و در راستای گسترش کارآفرینی نقش موثری را ایفا کند.

وی با اشاره به مشکلات موجود  اظهار داشت: هیچ دفاعی نمی کنم‌که مشکلات وجود ندارد، اما برای رفع آن باید  بخش دولتی و خصوصی همگام و همراه بایکدیگر باشند.

مدیرکل دفتر توسعه کارآفرینی و بهره وری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: باید مثل آقای صرامی مدیرعامل سیتی سنتر و بنیان گذار شهرک سلامت تجربه و دانش خود را منتقل کنیم، چرا که کارآفرینی با خوانش کتاب میسر نمی شود و باید تجربه و دانش این کار را کسب کرد.

وی تاکید کرد: تقاضا دارم به عنوان کارآفرین، ارتباط تان را با استارت اپ ها، بخش کارآفرینی اداره کار و انجمن کارآفرینی اصفهان توسعه دهید.

زندوکیلی تصریح کرد: آینده کارآفرینی جز با ارتباط با نسل جدید مانند انجمن مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی اتفاق نمی افتد و اصفهان ۷۰ مرکز مشاوره دارد که ۵۹ مرکز فعال کامل و به روز هستند.

در این نشست بیش از بیست نفر از کارآفرینان برتر جشنواره کارآفرینی اصفهان حضور داشتند که مشکلات و پیشنهادات خود را  ارایه کردند.

افزایش بهای تولید، افزایش مالیات و سختگیری های صادراتی و افزایش قیمت ها از عمده ترین مشکلاتی بود که توسط اعضای حاضر در جلسه مطرح شد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار