tabnakesfahan.ir

+ ۸ نکته برای نگه داری طلا و جواهر در منازل
اصفهانی ها چندهزار میلیارد تومان طلا در خانه هایشان نگهداری می کنند؟
پلیس آگاهی استان اصفهان در اظهارنظری از وجود حدود ۶۰۰۰ میلیارد تومان طلا در خانه اصفهانی‌ها سخن گفته است.
هزینه اجاره نشیینی در کلانشهرها
هر اصفهانی به صورت میانگین چقدر اجاره بها می پردازد؟
تابناک اصفهان: هزینه مسکن بزرگترین بخش از هزینه‌های خانوار را تشکیل می‌دهد اما وقتی پای اجاره‌نشینی به میان می‌آید، وضعیت در شهرهای مختلف کشور متفاوت است.
حادثه روز: مرگ در بام اصفهان؛
سقوط از صفه جان یک بانوی جوان را گرفت!
تابناک اصفهان: بانویی اصفهانی بر اثر سقوط از ارتفاعات صفه جان باخت.
فاصله رانندگان اصفهانی از استاندارد های جهانی
یک عضو شورای شهر اصفهان: نحوه رانندگی مردم در خیابان تا آن اندازه از استانداردهای جهانی فاصله دارد که یکی از جهانگردان خارجی در وصف این شهر، اصفهان را گوشه ای از بهشت که قابل تحمل نیست معرفی می کند.
با حکم شهردار اصفهان؛
مدیر کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اصفهان منصوب شد
شهردار اصفهان طی حکمی ایمان حجتی را به عنوان، مدیر کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اصفهان منصوب کرد.
تیزبینی پلیس جان کودک ۸ ساله را نجات داد!/ سرنوشت بنیتا در اصفهان تمرار نشد!
تابناک: هوشياری پليس اصفهان، سارقان خودروی پژو پارس را كه دختربچه ای هفت ساله به نام "مبينا" در آن بود، ناكام گذاشت.
پس از مدت ها انتظار؛
پلی اکریل اصفهان همچنان در انتظار دریافت تسهیلات
مدیر اجرایی کارخانه پلی اکریل اصفهان در گفت و گو با ایرنا گفت: اواخر تابستان امسال مقرر شد این کارخانه برای ادامه فعالیت خود ۲۰ میلیارد تومان به عنوان تنخواه از دولت دریافت کند اما همچنان در انتظار دریافت این تسهیلات است.
چرا فیلم دستگیری قاتل
خبرگزاری صداوسیما مدعی شد: در حالی که برخی منابع و کانال های خبری با انتشار فیلمی ، مدعی دستگیری قاتل شهید محسن حججی شده اند، صحت این فیلم تکذیب می شود.
همزمان با سراسر کشور صورت گرفت؛
اقامه نماز ظهر عاشورا در میدان نقش جهان اصفهان
تابناک: بعد از عزاداری دسته های مذهبی که در میدان نقش جهان اصفهان تجمع کرده بودند، نماز ظهر عاشورا مانند هر سال و همزمان با سراسر کشور در این میدان اقامه شد.
پخش مستقیم تعزیه 400 ساله خوانسار در جهان+عکس
تابناک: مراسم تعزیه خوانی ۴۰۰ سالهٔ دهه آخر صفر آن در حسینیه بزرگ حضرت اباالفضل قودجان از شهرت بسیار زیادی برخوردار است و بزرگترین و بهترین مراسم تعزیه به مدت ده شب از ظهر اربعین تا شب رحلت پیامبر اکرم و امام حسن مجتبی در دو نوبت عصر و شب برگزار می شود.
ماجرای پاسخ عباس ابن علی (ع) به امان نامه شمر
تابناک: در این حال عمر سعد ندا داد که مشک را تیرباران کنند در این زمان بود که عمودی آهنین بر فرق سر حضرت فرود آوردند... وقتی که امام حسین (علیه السلام) بر بالین خون آلود حضرت عباس ( علیه السلام) حاضر شد، فرمود: اکنون کمر من شکست؛ الان انکسر ظهری و قلت‏حیلتی.
اجتماع عاشورایی اصفهانی در میدان نقش جهان
تابناک: همزمان با روز دهم محرم، سالروز شهادت امام حسین(ع) و یاران باوفایش اجتماع بزرگ عاشورایی در میدان امام اصفهان از ساعت ۹ صبح برگزار می شود.
دعایی که همسر شهید حججی از رهبری درخواست کرد، چه بود؟
تابناک: در دیدار روز چهارشنبه خانواده شهید حججی با رهبر معظم انقلاب، همسر این شهیدبزرگوار از رهبری معظم انقلاب درخواست دعا در نماز شب داشت.
پیدا شدن اسکلت 100 ساله حین حفاری فاضلاب در بوئین!
تابناک: بر اساس بررسی های اولیه قدمت این اسکلت به بیش از 100 سال پیش تخمین زده شده است.دندان های این اسکلت کاملا سالم و جهت بدن رو به قبله است.
نذری های خاص اصفهان در روزهای محرم
تابناک: مردم اصفهان معمولاً قیمه را به عنوان غذای نذری در نظر می‌‌گیرند اما در بعضی از شهرهای این استان از جمله خمینی‌‌شهر غذای نذری بطور معمول آبگوشت است.
تابناک: همچنین پخت نان محلی در آران و بیدگل از دیگر رسوم مردم این دیار است که هرچند در همه ایام سال پخته می شود اما پخت آن در روزهای نزدیک به تاسوعا و عاشورای حسینی سبب می شود تا نام آن هم متناسب با این ایام تغییر کند.
وقتی مانور هم قربانی واقعی می گیرد/ تاملی در حادثه فولادشهر!
تابناک: اگر تا پیش از این خبر از کشته شدن افراد شرکت کننده در مانورها می شنیدیم بیشتر به یک خبر طنز شباهت داشت تا واقعیت اما روز گذشته بی احتیاطی دو تن از مسئولان شهر فولادشهر، تلفات واقعی روی دست یک کار نمادین گذاشت.
حضرت علی اکبر؛ اولین شهید عاشورا از قبیله بنی هاشم
تابناک: حضرت علی اکبر اولین شهید عاشورا از بنی هاشم بود. شجاعت و دلاوری حضرت علی اکبر و رزم آوری و بصیرت دینی و سیاسی او، در سفر کربلا به ویژه در روز عاشورا تجلی کرد. سخنان و فداکاریهای وی نیز به خوبی مؤید این مطلب است.
امام جمعه اصفان مطرح کرد:
تجزیه عراق؛ ماجرای جدید امریکا بعد از مرگ داعش/ حرمت عاشورا حفظ شود
تابناک: امام جمعه اصفهان در بخش دیگری از سخنان خود به همه‌پرسی در عراق اشاره و بیان داشت: کاملا مشخص است که در مطرح شدن موضوع استقلال کردستانِ عراق، دولت های آمریکا و اسرائیل دست داشته و نقشه‌هایی در سر دارند تا متممی برای اسرائیل ایجاد کنند.
موزه مردم شناسی اصفهان در یک حمام!
تابناک: آب مورد استفاده در حمام از چاه گاو تأمین می شده که بوسیله گاو در فضایی به نام گاورو واقع در ضلع غربی بنا بیرون کشیده و به مخزنی واقع در پشت بام انتقال داده می شد و از آنجا با تنبوشه های سفالین به خزینه ها و آب نماها و چهارحوض هدایت می گردید.